HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
22.12.2017 Rozhovory

„Nejradši bych trénoval každý den", říká mladší žák Tomáš Maali!

Už na jaře letošního roku posílil řady mladších žáků Tomáš Maali, který patřil na školním Spring Junior Cupu k nejlepším hráčům.

Po absolvování letního soustředění je už stabilním členem kádru mladších žáků a obávaným střelcem, který si v regionální soutěži této věkové kategorie drží průměr jedné vstřelené branky na zápas.

Tome, všechny určitě na první pohled zaujme tvé příjmení. Jak si k němu přišel?

Příjmení mám po tátovi, je totiž z Finska. V překladu to znamená gól... Ale má to více významů.

Tak na to musí následovat i další otázka... Blíží se Olympiáda. Kterému týmu se bude u vás fandit?

Většinou fandím oběma týmům zároveň a když hrajou proti sobě, tak si jenom užívám zápas. Jinak táta fandí Finům a máma Čechům. Naštěstí se kvůli tomu moc nehádají.

K hokejbalu si se dostal na jaře letošního roku. Jak si zatím užíváš prvních měsíců a jak se ti v hokejbalové Hostivaři líbí?

Na jaře jsem se spíš rozkoukával. V této sezóně už jsem se ale více rozehrál. V Hostivaři se mi moc líbí, nejradši bych trénoval každý den.

A kterým sportům si se věnoval před vstupem do hokejbalu?

Před hokejbalem jsem se věnoval florbalu na Chodově a ještě před florbalem hokeji. Na florbalu jsem si to moc neužíval, protože tam bylo moc dětí. Na hokeji to bylo super, bohužel jsem ale musel odejít, protože bych musel přestoupit na jinou školu, a to se mi nechtělo.

V létě si absolvoval i své první hokejbalové soustředění. Jak se ti líbilo a je něco, na co vzpomínáš opravdu rád?

Soustředění se mi líbilo moc. Už předtím jsem absolvoval florbalové i hokejové soustředění, ale to hokejbalové je překonalo. Nejradši vzpomínám na wellness, vířivku a saunu, dobrá byla taky bojovka a výborně tam vařili.

Máš za sebou hokejbalový podzim. Jaké tréninky tě nejvíce naplňují a na čem by si na sobě chtěl nyní nejvíce zapracovat?

Mě baví všechny, ale asi nejvíce ty zaměřené na střelbu. Zapracovat bych měl zapracovat na fyzičce. Hlavně výdrž.

Jak by si zhodnotil podzimní část z pohledu vystupování celého týmu mladších žáků?

Na podzim jsme mnoho zápasů vyhráli, ale občas i prohráli. První polovina sezóny mě moc bavila a těším se na jaro, až bude pokračovat. Doufám, že se nám bude dařit.

A na závěr, protože víme, že mluvíš finsky... jak by si popřál všem hráčům Hostivaře a čtenářům našeho webu krásné Vánoce a šťastný nový rok?

Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta 2018

Redakce

 
 

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Přípravka řádila na sportovním dnu v Pardubicích!

17.6.2018

Obsazení realizačních týmů mládeže pro sezónu 2018/2019 + tréninky!

16.6.2018

Partneři klubu