HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.11.2017 Aktuální zprávy

„Nástupy do zápasů máme dobré, pak ale přestaneme hrát", tvrdí Marek Malysz ze starších žáků!

Už stabilním členem kádru ročníku 2004 je i zanedlouho třináctiletý útočník Marek Malysz, který si v minulém týdnu vyzkoušel i trénink pod vedením Martina Komárka, v rámci kempu širšího výběru reprezentace do 14 let.

Jeho týmu se daří střídavě a jak i sám Marek tvrdí, z úvodu ligové sezóny má zatím smíšené pocity. Po úvodních výhrách přišlo vystřízlivění a v utkáních se silnějšími soupeři starší žáci zatím ztrácí.

Po přechodu do starší žákovské kategorie se zatím s týmem držíte po sedmi odehraných utkáních na třetím místě regionální tabulky. Jak start do soutěže zatím hodnotíš a co tě v první třetině soutěže překvapilo?

Ze startu do soutěže mám smíšené pocity. Na začátku jsme vyhrávali a hráli docela koukatelný hokejbal, ale poslední dva zápasy hrajeme přesný opak. Nedařilo se nám a dvakrát jsme prohráli.

Střelecky se ti zatím nedaří. Čím si to vysvětluješ?

Zatím to tam nepadá a měl jsem i trochu smůlu, ale věřím, že když na sobě budu dále pracovat, tak góly přijdou.

Na týmy jako Suchdol nad Lužnicí či Plzeň zatím nestačíte, brzy se navíc vůbec poprvé utkáte s fyzicky vyspělým týmem Kova, kterému se také daří. Co zatím Hostivaři na ty nejsilnější soupeře schází?

Nástupy do zápasů máme celkem dobré, ale poté začneme ztrácet a úplně přestaneme hrát, čehož soupeř využívá. Třeba v utkání s Plzní jsme začali dobře, ale pak jsme se po druhém gólu složili a dostali další dva... To samé i se Suchdolem. Polovinu zápasu vedeme, pak přestaneme hrát a zápas se změnil v debakl. Kovo má velké, šikovné kluky a musíme se na zápas s nimi připravit a pokusit se urvat tři body. Měli bychom se spojit, táhnout za jeden provaz, podporovat se, hecovat, zbytečně se neshazovat a držet spolu jako rodina...

Jakou hrou by si se chtěl v budoucnu prezentovat? Na čem by si chtěl na sobě nejvíce zapracovat?

Musím zrychlit… chci běhat rychleji a na tom bych chtěl určitě zapracovat… jo a taky ta střelba, ať dám nějaké ty góly (směje se).

V minulém týdnu si se poprvé zúčastnil výběrové akce reprezentace do 14 let. Obohatila tě tato akce o něco?

Ano. Udělalo mi radost, že jsem se dostal na kemp reprezentace U14. Je to pro mě velká zkušenost. Trénink pod vedením pana Komárka byl jiný, než na jaký jsem zvyklý. Snažil jsem se co to šlo a bavilo mě to. Bylo fajn, že některé kluky jsem tam už znal a s novými se seznámil.

Už tuto sobotu za vámi přijede silná Plzeň. Jaký je recept na takto kvalitního soupeře?

Rychlé napadání, více střelby, rychle přistupovat a nedělat zbytečné chyby! Hrát s jistotou a v klidu, nenechat je hrát.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu