HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.01.2019 Rozhovory

„Míříme vysoko", hlásí nejproduktivnější hráč dorostu, Samuel Kucharčík!

Vládne ligové tabulce produktivity a je největším tahounem hostivařského dorostu. V červnu poprvé hrdě reprezentoval a netají se ambicí reprezentační dres znovu obléknout! „Budu makat, ať se mi ten sen znovu splní", říká Samuel Kucharčík rázně...

Same, máte za sebou s dorostem úspěšný podzim, který vám dává naději na vítězství ve skupině. Jak si spokojen s podzimními výsledky?

Podzim byl určitě úspěšný, ale samotná hra někdy měla svoje mouchy a soupeři nás dost potrápili. Myslím si, že dokážeme hrát ještě o dost líp a že se to teď po zimní přípravě ukáže. Určitě chceme vyhrát skupinu, ať postoupíme z prvního místa.

Jediný, kdo dokázal tvůj tým obrat o body, byl tým z Berouna. Čím myslíš, že to je?

Beroun hraje hodně dobře, je to jeden z našich nejlepších soupeřů ve skupině. Mají vysoké a rychlé hráče, kteří dokážou dost znepříjemnit hru. Jinak hrají organizovaný hokejbal a ví, co mají hrát. Rozhodují v zápase i malé chyby, který ten zápas rozhodnou. Ale i gólmani z obou stran předvádí neskutečné zákroky.

Tobě osobně se dařilo, ovládl si podzimní tabulku kanadského bodování i střelců. Si spokojen se svými výsledky?

Zatím se mi daří a doufám, že se mi bude dařit i na konci sezóny. Ale jinak spokojenost je, ale chtěl bych těch gólu nastřílel ještě víc a nahrávat i víc na góly. Ale hlavní je, ať se daří týmu, je to přeci kolektivní sport.

Není tajemstvím, že si rád přidáváš i s juniorskou kategorií, za kterou si nastoupil v šesti případech a vstřelil dva důležité góly. Jak by si popsal rozdílnosti mezi oběma kategoriemi?

Tréninky s juniorkou mě baví, ale ještě víc mě baví zápasy. Zatím tam nemám tolik prostoru jako v dorostu, ale zápasy mi dají víc zkušeností než ty dorostenecké. Hlavní rozdíl je v rychlosti hry a ve vyrovnanosti v zápasech. V juniorce jsou všechny zápasy dost vyrovnaný a to se moc o dorostenecké kategorii říct moc nedá.

Jak by řekla Jolanda, letos určitě hodně vysoko míříte... co je tvým osobním cílem, čeho by si chtěl s týmem dosáhnout?

Tak určitě míříme vysoko! V dorostu se chceme určitě poprat o zlato. V juniorce je nás ještě dost mladých hráčů, ale kvality na ten titul taky máme. Tak doufám, že na konci sezóny bude spokojenost a že budu mít na krku medaile.

Brzy se začne tvořit i nový reprezentační výběr kategorie do 18 let, který se příští rok zúčastní Mistrovství světa ve Švýcarsku. Zabojoval by si opět rád o dres nejcennější?

Motivace se probojovat do konečného výběru a jet reprezentovat Českou republiku do Švýcarska je obrovská! Vždy bylo mým snem být v reprezentaci. Budu makat, ať se mi ten sen znovu splní. Zároveň je to velký zážitek, na který se nezapomíná.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu