HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.06.2022 Rozhovory

„Kabina má jediný cíl, postup na finálový turnaj", říká dorostenec Daniel Zámečník!

Významnou součástí dorosteneckého kádru je letos i Daniel Zámečník, který byl v celoroční extraligové soutěži jedním z nejproduktivnějších obránců. Těsně před odjezdem týmu na kvalifikační turnaj do Berouna jsme se ho zeptali nejen na hodnocení uplynulé části sezóny, ale i očekávání, která má od víkendových duelů.

Regionální část se Vám povedla a výsledkem je třetí místo, které zaručuje účast na kvalifikačním turnaji. Jsi s umístěním v celoroční soutěži spokojen, nebo byla očekávání větší?

S umístěním nejsem úplně spokojen hlavně kvůli tomu, že jsme po podzimní části byli první. Očekávání byla někde jinde. Zbytečně jsme prohráli se slabšími týmy a přišli o body, které nás stály přímý postup do finálového turnaje.

Tobě osobně se dařilo, patřil si ke klíčovým hráčům týmu a nejproduktivnějším obráncům celé soutěže, navíc si i v play-off nastupoval v dresu juniorského týmu a nabral nespočet cenných zkušeností. V čem vidíš svůj největší progres během této sezony?

Jsem rád, že jsem se stal jedním z nejproduktivnější obránců, patří to ale taky skvělé lajně, se kterou jsem hrál. Zkušenosti z juniorky jsou velké, protože skok mezi dorostem a juniorkou je velký a hra je tam o dost rychlejší, proto jsem se za tuto sezónu naučil hrát více pod tlakem, ale taky být silný na míčku. Největší pokrok, který v sobě vidím, je tvoření hry. To je taky důvod, proč jsem nasbíral víc bodů než moji vrstevníci.

V kvalifikačním turnaji, který se uskuteční tento víkend, se utkáte o postup s Kelty, Hodonínem a Brnem. Co od víkendu očekáváš a platí, že je jednoznačným cílem postup mezi nejlepší?

Pro celou kabinu je cíl jediný, a to postup na finálový turnaj mezi nejlepší týmy. Myslím si, že každý tým, co se probojoval na kvalifikační turnaj, je tam z nějakého důvodu, takže by se neměl žádný tým podceňovat.

Co by podle tebe mohlo vést k úspěchu a postupu mezi TOP6? V sezóně jste například měli občas problém s disciplínou...

Nejdůležitější částí úspěchu je v každém sportu dobrá nálada v kabině. Pokud nebude dobrá nálada, můžeme se s postupem rozloučit. Následně musíme být hodně disciplinovaní a naopak si spíš vybojovat přesilové hry, ve kterých jsme dobří. Pokud se nám to povede, nepochybuji o postupu.

Redakce

 
 

Letní soustředění mládeže opět ve Světlé nad Sázavou! Letos 14. - 20. srpna!

24.6.2022

Starší žáci v přáteláku přehráli hokejisty Benešova!

23.6.2022

Finále juniorů se protáhne! Třetí zápas ovládli Mečouni z Plzně!

19.6.2022

Junioři Hostivaře jsou mistrem ČR!

19.6.2022

Partneři klubu