HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
26.01.2020 Aktuální zprávy

„Je to o tom se pro ten sport obětovat", říká brankář A týmu Václav Štoural!

V polovině zimní přípravy je i hostivařský A tým a spolu s ním i brankář Václav Štoural, který je po podzimu nejvytíženějším gólmanem v 1. hokejbalové lize mužů, ačkoliv je věkem stále junior...

V zajímavém rozhovoru zhodnotil dosavadní přípravu, povyprávěl ale i o dnešní generaci mladých brankářů, kterým se v klubu věnuje a především pak prozradil, kolik důležitých výzev ho v dalším období motivuje...

Jste ve třetím týdnu zimní přípravy, jak ji prozatím hodnotíš?

Zimní přípravu hodnotím zatím kladně. Jsme často na hřišti a snažíme se dostat do co nejlepší herní pohody, samozřejmě máme za sebou i několik posilovacích tréninků a nějaké ty sportovní testy také byly.

Připravuješ se nějak i individuálně, nebo ti k přípravě stačí jednotky s týmem?

Samozřejmě, že mám i individuální přípravu! Jen tréninky s týmem by mi nestačily, je na sobě potřeba pořád hodně pracovat, aby se dostavily i ty výsledky, který chce každý mít.

Na podzim si byl nejvytíženějším brankářem v první lize. To vše v devatenácti letech. Vítáš velké vytížení ve druhé nejvyšší soutěži, nebo by si uvítal kolegu, se kterým si čas v bráně rozdělíte?

Já jsem určitě rád za tolik času v bráně! Je pro mě lepší, když mám víc zápasů a jsem hodně vytížen. Cítím se pak lépe. Hlavně mi to dává další zkušenosti do budoucna a čím víc jsem zápasově vytížen, tím více se zlepšuji.

Stejně jako loni, i tentokrát čeká A tým Hostivaře boj o play-off až na jaře! Co je podle tebe změnit, aby se opět dostavil výsledek?

Půjdeme zápas od zápasu. Musíme jít každopádně do každého zápasu s tím, že chceme body a nechat tam vždy co nejlepší výkon. Samozřejmě se musíme vyvarovat zbytečným vyloučením, ty nás dost na podzim trápily a každé oslabení může změnit průběh zápasu. Takže méně zbytečných faulů a jít zápas od zápasu, odmakat ho na maximum a výsledek se dostaví.

V klubu už se věnuješ i mladším brankářům. V čem spatřuješ největší rozdíly mezi nimi a tím, když si byl v jejich věku? Mají jiné možnosti, chce se jim pracovat?

Je to úplně něco jiného. Já dost trénoval individuálně, čímž jsem se rychleji zlepšoval a když jsem měl volný čas, tak jsem prostě trénoval. Mladší brankáři u nás mají výhodu v tom, že se jim trenéři věnují a mají možnost i specializovaných tréninků v klubu i mimo něj, což za mě ještě moc nebylo. Jediný problém tak vidím v tom, že když mají nyní mladí brankáři volný čas, tak sami od sebe nic navíc nedělají, ale věnují se věcem, které nejsou až tak důležitý a zabíjí jimi čas. Je to i trochu o tom se pro ten sport obětovat, on vám to pak totiž vrátí.

Sezóna je v polovině a před tebou určitě i několik výzev...

Výzev je letos opravdu dost, a o to víc musím na sobě pracovat! Jedna z věcí je reprezentace do 20 let a s tím souvisí mistrovství světa ve Švýcarsku, kam bych se rád podíval a nejlépe i nějaký zápas odchytal. K nominaci ale povede ještě dlouhá cesta! Pak máme A tým, po loňské sezoně je velkou výzvou, aby jsme loňské finále zopakovali. Každý v týmu ví, co to obnáší, tak snad se dostaneme zase co nejdál! A pro mě osobně jsou ještě dva cíle... pokusit se ukázat v extralize a odchytat třeba i nějaký zápasy a získat další zkušenosti. A pak je tu ještě možnost vyhrát titul s juniorkou.

Redakce

 
 

„Motivuje mne nominace na Světový pohár", říká odhodlaně dorostenec Petr Lehner!

3.8.2020

A tým vstoupí do letní přípravy! V Mostu se utká proti výběru Masters ČR!

31.7.2020

Mladší žáci B - „Nová sezóna přináší pro každého z nás novou výzvu", říká trenér Jiří Vaniš!

29.7.2020

„Nikdy jsem neměl malé sebevědomí, naším cílem musí být play-off", říká Jan Čejka!

27.7.2020

Partneři klubu