HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.12.2017 Rozhovory

„Chci u kluků vybudovat pozitivní vztah ke sportu", říká trenér minipřípravky Borek Coufal!

Výrazný progres zaznamenala během podzimu hostivařská minipřípravka, která vyrazila do sezóny s novým hlavním trenérem, Ctiborem Coufalem. Ten má tak za sebou první měsíce v nové pozici, kterou bere velice zodpovědně.

Pro svůj organizační smysl, iniciativu a přátelskou povahu si rychle získal děti i jejich rodiče, kteří se rozhodně nenudí. Program minipřípravky je bohatý a jinak tomu nebude ani v zimních měsících, kdy se bude nejmenší hostivařská kategorie připravovat především v tělocvičně ZŠ Křimická, těšit se ale může i na víkendový kemp a další akce. Trenéra Hostíků jsme se zeptali na hodnocení podzimní části a výhled do dalších měsíců...

Je za vámi podzim, který utekl jako voda. Jak ho hodnotíš z pozice hlavního trenéra nejmenší hostivařské minipřípravky?

S podzimní částí sezóny jsem určitě spokojený. Kluky hokejbal baví, viditelně se zlepšují a zdá se, že na tréninky chodí rádi. A o to mi především jde. Chci u nich vybudovat pozitivní vztah ke sportu tak, aby je sport bavil a stal se nedílnou součástí jejich životů. Jsem celkem spokojený s docházkou, i když u turnajů by mohla být o trochu lepší. To se týká především brankářského postu, kde jsme kvůli absencím museli při turnajích několikrát improvizovat a nasazovat hráče z pole. Jsem ale rád, že jsme hned od druhého turnaje v říjnu byli schopni pravidelně stavět dva týmy, aby si kluci důkladně zahráli.

Do týmu přibylo pár nováčků, kteří se hned zapojili do turnajových akcí. Jak si vedli?

No ono jich přibylo poměrně dost. Včetně těch, kteří si krátce vyzkoušeli hokejbal už před prázdninami, jich bylo hned osm. Tedy téměř polovina týmu. A vedli si více než dobře. Všichni se již zapojili i do turnajů a s výjimkou posledních dvou přírůstků již dokázali vsítit i své první turnajové góly.

Po letním soustředění si dokázal vytvořit fungující realizační tým u nejmenší kategorie. Jak si s mladými asistenty spokojen?

Se všemi členy trenérského týmu jsem maximálně spokojen a spolupracuje se mi s nimi výborně. Dana Dušáka s Vaškem Štouralem berou kluci spíše jako starší kamarády, nicméně pořád k nim chovají dostatečný respekt. A Lucka Rosičková mi z pozice vedoucí týmu ulehčuje administrativu okolo týmu a navíc obohatila tréninky různými hrami a soutěžemi. Což velmi vítám, jelikož já sám v tomto směru příliš kreativní nejsem. Ještě bych rád zmínil Lukáše Grepla s Davidem Srpem, kteří nám při podzimních trénincích také často pomáhali.

V pondělí bude zahájena zimní příprava. U menších dětí relativně oblíbená pro pestrost a zábavnou formu. Prozradíš už nyní, co pro nejmenší chystáte?

Do Vánoc to bude především o zábavě a zkoušení jiných sportů. V tomto duchu se ponese i plánovaná vánoční besídka. A po Novém roce se vrhneme do opravdové zimní přípravy, kterou strávíme především ve velké tělocvičně ZŠ Křimická. Budeme pracovat především na rychlosti, obratnosti a koordinaci. Nicméně pestrost a zábavná forma budou zachovány. A určitě zimní přípravu zpestříme nějakým speciálním tréninkem nebo kempem. Novinkou budou pravidelné specializované brankářské tréninky pod vedením Vaška Štourala.

Kdy je v plánu další turnajová akce a chystáte nějaké změny pro jarní hokejbalovou část?

Na jaře budeme mít napilno – čeká nás hned 7 turnajů. Prvním z nich by měl být 25.února turnaj v kralupské hale, nicméně termín ještě není definitivní. Co se týká změn pro jarní část, tak určitě plánuji trochu experimentovat se složením jednotlivých týmů. Například podle výkonnosti či věku. Starší a vyspělejší hráči budou také mnohem častěji zváni na turnaje přípravek. A určitě budeme pokračovat s pravidelnými specializovanými brankářskými tréninky.

Počet dětí se ustálil a jak bylo zmíněno, tak i realizační tým nyní šlape jako hodinky. Plánujete další nábory a rozšíření týmu?

V tuto chvíli cílené rozšíření týmu neplánujeme. Novým tvářím se ale určitě nebráníme. Především ročník 2010 by se hodilo do začátku příští sezóny rozšířit. Vše ale záleží na situaci ohledně nového hřiště a případné změny tréninkové lokality.

Redakce

 
 

„Už nejsem nejmladší", směje se nejlepší hráč mládeže pro letošní sezónu!

23.6.2018

Třináctý Galavečer je minulostí! Hráčem roku je Marek Kalaš, mládežníkem opět Jan Čejka!

22.6.2018

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Partneři klubu