HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
16.12.2017 Aktuální zprávy

„Chci, ať se kluci naučí rozhodovat sami", říká Martin Přeslička z přípravky B!

Hostivař přihlásila do letošních soutěží hned dva týmy přípravek, složené až na výjimky především podle ročníků narození. Dařilo se i mladšímu z těchto týmů, o který se stará Martin Přeslička...

Podzim má za sebou i tým přípravky B, který je složen z mladšího ročníku 2008. Jaká byla první část sezóny ve vašem podání?

První polovinu sezóny jsme dále pracovali hlavně na technice hole. Postupně jsme k tomu přidali nácvik přihrávky, jako přípravu na více kombinační styl hry. Odehráli jsme taky několik turnajů, kde kluci mohli své dovednosti vyzkoušet v praxi. Zpestřením pak byl jeden turnaj a přátelský zápas s Rebely na celé hřiště.

Jak si spokojen s progresem týmu na regionálních turnajích a který z hráčů tě svým posunem nejvíce překvapil?

Turnaje si jezdíme hlavně užít, ale je vidět, že si kluci stále více věří při přechodu přes soupeře i do kombinace. Někteří také už začínají vyhodnocovat co je v dané situaci lepší varianta, což je super. Nerad na kluky křičím pokyny za hry. Za prvé na to nemám hlas a za druhé chci, aby se kluci naučili rozhodovat sami. Jednotlivce bych asi nezmiňoval. Kluci se herně zvedají všichni. Nejvíce pak samozřejmě ti, co chodí pravidelně na většinu akcí.

Nyní startuje méně oblíbená zimní příprava. Jak se budou kluci ročníku 2008 připravovat?

Tradičně budeme trávit většinu zimní přípravy v tělocvičně základní školy Křimická. Vyzkoušíme nějaké další sporty a zapracujeme na rychlosti, obratnosti a koordinaci. Náplň by měla být převážně formou různých her a soutěží, ale nebude chybět ani drobný drill, za který mi kluci určitě poděkují (směje se).

O víkendu 6. a 7. ledna se tým zúčastní prestižního florbalového turnaje, kde by se měl utkat i s polským týmem. Co je cílem účasti na této akci?

Je to tak. Na akci se těším. Bude to takové zpestření začátku zimní přípravy. Může to být zajímavé srovnání s trénovanými florbalisty ve stejném ročníku. Ať už v tom jak jsou na tom kluci pohybově, jak dokáží herně přemýšlet, nebo jak si dokážou poradit s mnohem lehčím míčkem, florbalkou a jinými pravidly.

Jarní část bude na turnaje opravdu bohatá. V čem musí tým přidat, aby byl schopen v dalším období konkurovat těm nejlepším?

Čeká nás toho opravdu hodně. Rezervy máme hlavně v obranné činnosti. Rád bych také zapojil více kombinace. Individuálně šli kluci hodně nahoru, ale i zde je na čem pracovat.

Redakce

 
 

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Přípravka řádila na sportovním dnu v Pardubicích!

17.6.2018

Obsazení realizačních týmů mládeže pro sezónu 2018/2019 + tréninky!

16.6.2018

Partneři klubu