HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.12.2017 Aktuální zprávy

„Chceme se poprat o přímý postup do čtvrtfinále", říká kapitán st. dorostu Jan Čejka!

Starší dorost má za sebou úspěšný podzim, po kterém přezimuje na čtvrtém místě našlapané ligové tabulky. Nejproduktivnějším hráčem je kapitán Jan Čejka, který si stále drží průměr téměř tří bodů na zápas.

V soutěži patří teprve patnáctiletý Čejka k nejvýraznějším hráčům, který dokáže rozhodovat vyrovnané zápasy. Ne náhodou ho čeká v dalším víkendu další z reprezentačních kempů, tentokrát v kategorii do 18 let. Speciálně se dosud chystat nemusí. Tréninky nejstarší mládežnické kategorie totiž stále pokračují a chystá se i zimní příprava, pro kterou přibyly nové tréninkové prostory v centru Parmská...

Ve starším dorostu za sebou máte zápasově bohatý podzim, po kterém se nacházíte na velice slušném čtvrtém místě. Obligátní otázka... jak podzim hodnotíš?

Já myslím, že se nám podzim vydařil. I když jsme čtyřikrát zaváhali, tak jsme dokázali porazit silné týmy jako Pardubice, Hradec nebo Kladno. Naše výkony byly slušné a určitě se na jaře popereme o přímý postup do čtvrtfinále.

Některé zápasy skutečně stály za to! Čím to je, že na silné soupeře dokážete zahrát?

Proti takovým týmům se dokážeme vždy mnohem více namotivovat. Vždy jsme se připravili a hru přizpůsobili typu soupeře. Díky tomu jsme i Pardubice, Kladno a Hradec porazili.

Proti kterému soupeři naopak nerad hraješ?

Hlavně proti týmům, které jen brání a vyhazují. Většinou nás to tak otráví, že nás hra nebaví a je to na našem výkonu znát.

Ale zpět k podzimní části. Co tě na ní nejvíce překvapilo?

Asi otočení utkání proti Pardubicím, kdy jsme po první třetině prohrávali 0:2. Hrozně jsme se pak semkli a otočili utkání na 5:2.

Dá se říci, že během podzimu docházelo vzhledem v široké soupisce k častým rošádám v sestavě. Mělo to na výkony týmu nějaký vliv?

Já bych neřekl. První a druhá lajna se tolik zase nemění. Hráči se mění spíše ve třetí formaci a tam se snaží pak každý předvést co nejlepší hru, aby hrál častěji, což si myslím, že týmů jen prospívá.

Co myslíš, že je tedy nejsilnější stránkou týmu?

To je těžký, je jich víc. Nejdůležitější bude asi sehranost. Hrajeme pospolu už déle a to nám rozhodně pomáhá. Musím taky vyzdvihnout naše gólmany, protože oba chytají ve velké pohodě a hodně nám pomáhají. A když chytí v klíčový čas nějakou velkou šanci soupeře, tak nás to vždy povzbudí a hrajeme lépe.

Jaký vliv na tým podle tebe měla na podzim změna domácího hřiště? Zdálo se, že v Čimicích hrajete ještě lepší hokejbal...?

Mě osobně to trochu vadilo, protože hřiště je o něco menší a není tam tolik prostoru pro běžecké souboje. Jiným hráčům to ale zase sedí. Těžko říct, jestli to mělo na naše výkony nějaký větší vliv, ale možná i trochu jo.

Přichází zima. Jaká bude v podání staršího dorostu?

Zatím vím, že tréninky budou třikrát týdně, plus můžeme kdykoliv využívat tělocvičny nebo posilovnu, což určitě budeme. Měli bychom se zaměřit především na kondici a sílu, což nám do jarních bojů určitě hodně pomůže.

Právě dnes Hostivař otevírá i vlastní tréninkové centrum, které si už stihl o víkendu navštívit. Co si říkal na nové tréninkové prostory v Parmské?

Zázemí je hezké, je tam hodně věcí co můžeme využívat. Už se těším, až tam začne zimní příprava.

Hostivař vystřelila do světa i nové logo, které má být začátkem nové identity. Co na něj říkáš?

Je pěkné, ale bude to chvilku trvat, než si na něj zvyknu.

Volna si zatím neužiješ, o víkendu tě totiž čeká reprezentační kemp kategorie do 18 let. Jak se na akci připravuješ?

Jelikož stále trénujeme, tak se ani nijak zvláště nepřipravuji a trénuji spolu s týmem.

Redakce

 
 

Juniorka zahájí přípravu 9.srpna! O sestavu bude na kempu bojovat 24 hráčů a 3 brankáři!

30.7.2018

Rekord v počtu účastníků bude opět překonán! Soustředění startuje už za tři týdny!

23.7.2018

Hostivař převzala práva na 1. ligu od Berouna a vrací se do druhé nejvyšší soutěže!

17.7.2018

Jiří Vaniš a Filip Macek se stali vicemistry světa!

12.7.2018

Partneři klubu