HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
26.06.2019 Aktuální zprávy

„Byl jsem nadšený, jak jsme si jako tým sedli", říká k Turnaji krajů Pavel Nestrojil!

V uplynulém víkendu se uskutečnil v Opočně Turnaj krajských výběrů do 13 let a v týmu Prahy nechyběla tradičně ani hostivařská stopa. Jednou z nich byl útočník Pavel Nestrojil, který byl po akci vyhlášen i jedním ze tří nejlepších hráčů výběru...

Po náročné sezóně si se měl možnost zúčastnit prestižního Turnaje krajů v dresu Prague Select. Jak probíhala příprava na tuto akci a kdy si se dozvěděl, že budeš nominován?

Příprava byla s klukama které znám, takže jsem se těšil, stejně jako na něco nového. O mé účasti na turnaji sem se dozvěděl asi dva měsíce před konáním.

Co si od akce samotné očekával a jak se tvá očekávání naplnila?

Očekával sem nabrání zkušeností od jiných hráčů z Pražských týmů, což se pak potvrdilo. Více si nahrávají a hodně komunikují na hřišti. Byl sem ale hlavně nadšený, jak jsme si jako tým sedli. Trenéři byli bezvadní a nejvíc sem si sedl s Patrikem Jandou z Kert Parku. Hodně mne podporoval i Tom Stoulil.

Na turnaji se vám dařilo a zvláště skupinou jste prošli jako nůž máslem, bez inkasovaného gólu. Jaký byl první den na turnaji a který zápas tě nejvíc bavil?

První den jsme byli docela nervózní, ale zároveň i natěšeni na to, jak jsou na tom hráči z jiných týmů. Každý zápas byl jiný, ale vždy dobrý. Nejvíce nás bavil asi nedělní zápas se středočeským krajem, kde jsou kluci z Kladna, Berouna a Strašecí, které už dobře známe. Jsou draví a jsou to celkově výborní hráči.

Byl to ale jediný zápas na turnaji, ve kterém jste podlehli. Co rozhodovalo?

Já myslím, že především individuální schopnosti rozdílového hráče Marka Daníčka, ten je jako u nás v Hostivaři Honza Čejka, který tvoří hru.

I pak ale určitě bylo o motivaci postaráno, bronzová medaile je cenná, že?

Motivací určitě byla, vůbec jsme se nechtěli smířit s tím, že bychom přijeli bez medaile. Jeli jsme si pro ni!

A co v duelu o bronz rozhodovalo?

Já myslím, že rozhodovala naše sehranost a zkušenost. Už jsme s nimi (Jihomoravským krajem, pozn. redakce) hráli v sobotu, tak jsme věděli, co čekat.

Na závěr si byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů týmu, taková cena jistě potěší... Proč myslíš že si byl mezi vyvolenými?

Cena určitě potěšila, protože jsem to opravdu nečekal. Až po vyhlášení jsem se dozvěděl, že mne vybrali trenéři, a to díky tomu, že jsem dělal, to co se ode mne očekávalo.

Tak tě to snad motivuje do další práce... V čem by si se rád během léta, respektive v dalším období rád zlepšil?

Určitě ve vytrvalosti, v rychlosti, ta je totiž hodně důležitá a také v komunikaci na hřišti.

Redakce

 
 

Mladší žáci si poradili s Elbou! Hradil byl u čtyř gólů!

18.11.2019

Junioři rozhodli v přesilovkách a Plzeň přehráli 6:1!

16.11.2019

Přípravka tentokrát se zápornou bilancí! V sobotu bojovala na Kladně a v Čimicích!

15.11.2019

„Začínáme na hřišti více komunikovat", těší obránce mladších žáků Patrika Švece!

13.11.2019

Partneři klubu