HISTORIE - SEZONA 2013/2014

A tým pokračoval v Národní soutěži a dočkal se dosud nejlepšího umístění, když v základní části skončil druhý. Mládež se na trvalo usadila na předních pozicích a ve všech soutěžích patřila k favoritům. Mladší dorost dokonce v kvalifikační soutěži s mladým týmem uspěl a postoupil mezi šest nejlepších týmů v republice. Oba žákovské týmy se stali vicemistrem republiky a sezóna se tak traduje jako jedna z výsledkově nejúspěšnějších.

A tým - 1.NHbL Západ - 2.místo/11 - bodů: 44 - skóre: 80:42 - nejproduktivnější hráč: Marek Brož

Prvnímu týmu se nebývale dařilo a v základní části skončil druhý, za pozdějším vítězem z TJ Kovo Praha. V kanadském bodování se dařilo Marku Brožovi, který se stal s 34 body prvním mužem celé soutěže. V play-off nejdříve vyřadila Hostivař ve čtvrtfinále Třemošnou 3:0 na zápasy, posléze ale nestačila na silný Suchdol nad Lužnicí a celkově se umístila v soutěži třetí. I tak se jednalo o dosud nejúspěšnější rok A týmu v mužských soutěžích.

B tým - 2.NHbL Střed - 12.místo/12 - bodů: 8 - skóre: 44:107 - nejproduktivnější hráč: Marek Brož

Naopak B týmu se opět nedařilo. V regionální soutěži skončil opět poslední, tentokrát s osmi body. I v rezervním týmu se stal nejproduktivnějším hráčem útočník Marek Brož, se 17 body v 16 utkání.

Mladší dorost - Extraliga MD - 2.místo/9 - bodů: 38 - skóre: 87:30 - nejproduktivnější hráč: Matěj Hájek

Mladší dorostu se dařilo především v kvalifikační části, kde mladý tým skončil druhý a postoupil do jarní Extraligy, která byla šestičlenná. V té už ale Hostivař uspět nedokázala a výsledkem byla jediná výhra z deseti utkání a celkově šesté místo v republice, z pětadvaceti týmů. Díky deseti kvalitním utkáním v Extralize ale došlo k výraznému posunu u většiny mladých hráčů, patřících z větší části do žákovské kategorie.

Starší žáci - MČR st.žáků - 1.místo/8 - bodů: 60 - skóre: 189:25 - nejproduktivnější hráč: Jan Čejka

Starší žáci s jedinou porážkou ovládli svou celoroční soutěž a dařilo se jim i na Mistrovství republiky, kde nejdříve získali prvenství v základní skupině, aby posléze přešli v semifinále i přes favorita z Pardubic. Ve finále proti domácím Českým Budějovicím ale podlehli 0:2 a stali se tak vicemistrem ČR. Nejproduktivnějším hráčem týmu v sezóně byl Jan Čejka.

Mladší žáci - MČR ml.žáků - 1.místo/10 - bodů: 52 - skóre 130:29 - nejproduktivnější hráč: Jan Čejka

Podobně dominantní pozici jako starší žáci měla ve své regionální soutěži i mladší kategorie. Ta taktéž svou soutěž ovládla a už tradičně ji tak neunikla účast na závěrečném Mistrovství republiky. V Letohradu se opět Hostivaři dařilo a po vítězství ve skupině slavila po výhře 3:0 nad Mostem i postup do finále. V tom nestačila na domácí Letohrad a stala se, stejně jako starší žákovský tým, vicemistrem republiky. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl stále dominantnější Jan Čejka, který byl i nejproduktivnějším hráčem celého finálového turnaje.

.

Hostivař zažila výsledkově velice úspěšnou sezónu a potvrdila rostoucí postavení na hokejbalové mapě, a to především v mládeži. K razantní obměně systému soutěží se přistoupilo u nejmenších kategorií, u kterých vznikla série přeborových turnajů, bez finálové akce.