HISTORIE - SEZONA 2012/2013

I v další sezóně se A tým Hostivaře představil ve druhé nejvyšší soutěži, tedy v Národní lize Západ. Hostivař ale především opět jako klub rostla a novinkou se stal tým mladšího dorostu, který vstoupil rovnýma nohama rovnou do Extraligy této věkové kategorie. Oba žákovské týmy poprvé shodně ovládly celoroční regionální soutěže, mladší žáci pak poprvé navíc uspěli na celostátní scéně, kde ve finále Mistrovství republiky nestačili až na Poličku a stali se vicemistrem ČR. Totéž se povedlo kategorii přípravek, na třídenním turnaji na severu Čech.

A tým - 1.NHbL Západ - 6.místo/11 - bodů: 29 - skóre: 62:59 - nejproduktivnější hráč: Ondřej Palička

První tým Hostivaře obsadil ve vyrovnané soutěži šesté místo a postoupil do čtvrtfinále play-off, kde vypadl po velkém boji s favoritem z Nového Strašecí, 2:3 na zápasy. Nejproduktivnějším hráčem Hostivaře byl v sezóně Ondřej Palička, s 24 body v 18 utkáních základní části. V play-off se nejvíce dařilo Tomášovi Borkovcovi, který v pěti utkáních vstřelil úctyhodných šest branek.

B tým - 2.NHbL Střed - 14.místo/14 - bodů: 9 - skóre: 61:157 - nejproduktivnější hráč: Marek Brož

Rezerva opět nepřekročila svůj stín a s pouhými devíti body obsadila v regionální soutěži poslední, čtrnáctou příčku. Nejproduktivnějším hráčem byl "áčkař" Marek Brož.

Mladší dorost - Extraliga MD - 11.místo/12 - bodů: 16 - skóre: 52:98 - nejproduktivnější hráč: Stanislav Tvrz

Po letech se do Hostivaře vrátila soutěž mladšího dorostu. V Extralize této věkové kategorie obsadila Hostivař z pozice nováčka předposlední, jedenácté místo, do počtu ale nebyla. Pět utkání dokázala vyhrát a získala 16 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl Stanislav Tvrz, který zaznamenal 25 bodů ve 22 utkáních.

Starší žáci - MČR st.žáků - 1.místo/8 - bodů: 50 - skóre: 127:53 - nejproduktivnější hráč: Lukáš Šrámek

Starším žákům se v regionální soutěži dařilo, získali 50 bodů a soutěž opanovali, když se nejvíce přičinil útočník Lukáš Šrámek, jenž dlouho bojoval o vítězství v kanadském bodování celé soutěže. Nakonec získal 54 bodů, o bod méně, než celkový vítěz z Mostu. Na finálovém turnaji v Kyjově už se ale starším žákům tolik nedařilo. Ve skupině skončili čtvrtí a v malou náplastí jim tak bylo vítězství nad Opavou, v utkání o celkové 9.místo v republice.

Mladší žáci - MČR ml.žáků - 1.místo/10 - bodů: 95 - skóre: 236:49 - nejproduktivnější hráč: Jan Čejka

Mladší žáci se dlouho tahali s Kert Parkem o vítězství v regionální soutěži, nakonec se jim to ale povedlo a dařilo se jim konečně i na Mistrovství republiky v Letohradě, kde postoupili až do samotného finále! V něm nestačili na Poličku a stali se vicemistrem republiky. Nejproduktivnějším hráčem kategorie byl Jan Čejka, patřící ještě o kategorii níže.

Přípravka - MČR přípravek - 2.místo/20

Mistrovství republiky opět obnášelo jeden prodloužený víkend a v něm se Hostivaře stejně jako rok před tím dařilo, když uspěla nejdříve v základní skupině a posléze přešla přes Plzeň až do semifinále celého turnaje. V tom pokořila Svítkov Stars jasným výsledkem 6:0 a následně nestačila ve finále na Vlašim, která získala titul mistra republiky. Hostivař opět brala druhé místo.

Sezóna 2012/2013 byla pro Hostivař opět důležitou. Mládež si vybudovala především na regionální mapě pozici favorita a na té celostátní začala sbírat první významné úspěchy. Klíčovým bodem pro příští roky bylo i přihlášení dorosteneckého celku do nejvyšší soutěže dorostu.