08.03.2016 Reportáž

Zvolský se probudil ze zimního spánku! Rakovník odjel domů s prázdnou!

Po výjezdu a tříbodovém víkendu v Horních Počaplech jsme v domácím prostředí přivítali tým z Rakovníka. I tentokrát jsme pomýšleli na plný bodový příděl do tabulky.

13.kolo, sobota 5.3.2016

8:3

2:0, 3:2, 3:1

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 8:54 Staněk (Boreček, Kerouš), 9:11 Brož (Kalaš, Zvolský), 23:56 Zvolský (Brož, Hostinský), 25:30 Skřivan (Malaťák), 27:50 Zvolský (Malaťák), 34:00 Jindra (Malaťák), 35:23 Franc (Kalaš, Malaťák), 40:45 Zvolský (Kerouš, Skřivan) - 17:01 Sýkora (Tlustý), 29:32 Tlustý (Sýkora st., Stahl) 43:01 Sýkora (Tlustý, Kučaba) .
Rozhodčí: Honzík, Augustýn . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 21 . Střely na branku: 45:26 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3 .

Kovář (Hallada) - Zvolský, Hostinský, Skřivan, Přeslička, Fruhauf, Kerouš - Brož, Franc, Kalaš, Jindra, Hrabák, Malaťák, Boreček, Pavel, Staněk

Sykora J.- Tlustý, Svoboda, Kučaba - Stahl, Sýkora M., Sýkora J., Ďurina, Štulc, Hluštík

Tři kompletní lajny a jasný cíl. Start utkání! Devátá minuta a radovali jsme se z první branky, to se po Borečkově nabídce prosadil Staněk. Třicet vteřin a náskok byl dvojnásobný, když zaúřadoval dlouholetý kanonýr Marek Brož. První třetina pokračovala v duchu poklidné atmosféry. Míček jsme kontrolovali na našich čepelích a na nějaké drama nebylo ani pomyšlení.

Druhé dějství a už se dalo aspoň polemizovat... Sýkora překonal Kováře. 2:1! Rakovničtí ucítili šanci a zvýšili aktivitu. Dech jim ale doslova sebral Hrabák, když opřel, možná až trochu příliš důrazně, soupeře o mantinel. Situace na první pohled zlá, se nakonec ukázala být s dobrým koncem. Bojovný "rak" se párkrát přerývavě nadechl, pak už o něco klidněji a už byl zase jako ryba ve vodě. Pár minut a odskočíme na další důležitý bod zápasu. Na místo, kde se dostávám k počátku glorifikace hráče, který byl po dobu podzimní části zalezlý ve své noře, ponořen v dlouhý, zimní spánek. Čas 23:55 a Jan Zvolský udeřil z bezprostřední blízkosti. 3:1! Chvilku poté letí střílená přihrávka na Skřivana, pokus skončil těsně vedle kasy. Skřivan neztratil hlavu a po stylu bývalého „hostíka“ z rohu nachytal brankáře Sýkoru na švestkách. 4:1! Ale zpět k našemu "hurikánu" Zvolskému. Dvacátá osmá minuta a opět se usmívá od ucha k uchu. To našel skulinku střelou tahem z pravého kruhu. 5:1! Hosté si ovšem také připisují čárku na svůj účet, Tlustý poněkud šťastným pokusem přidává druhou branku svého mužstva.

Poslední kapitola sobotního zápasu a Zvolský stále neřekl poslední slovo. Ale popořadě. Čtyři minuty po vhazování ve středovém kruhu dorostenec David Jindra zvyšuje náskok. Míček usměrnil do branky soupeře po přihrávce navrátilce Marcela Malaťáka, který si v utkání připsal čtyři gólové přihrávky. Píše se čas 35:23 a je tu další gól domácích pod jednoduchým názvem „Franc“. Za více jak pět minut se míček objevil někde na vrcholku kruhů, vyražená střela a za Hostivař kompletuje hattrick kdo? Jan Zvolský! Sice bude muset něco dát do týmové kasičky, nicméně ani to mu za mák neubírá nic z čiré radosti! Dvě minuty před koncem utkání ještě kosmeticky upravil druhým zásahem v zápase Sýkora na konečných 8:3.

Marek Brož (HBC Hostivař) - „Čekal jsem, že Rakovník přijede v plné polní s pěti áčkaři, když si jejich první tým odehrál v národce své už v pátek. Myslím, že jsme byli jasně lepší a konečně nám to tam trochu napadalo. Ale jedna vlaštovka jaro nedělá, celkově jsem spokojený tak na 70 procent.“

Miroslav Tlustý (HBC Rakovník) - „Z naší strany to nebylo špatné utkání, i když skóre tomu neodpovídá. V brance chytal obránce Jakub Sýkora a určitě podal skvělý výkon. Byli jsme nedůrazní před brankou a domácí z toho dali 4 laciné góly. Hráči musí chodit trénovat, aby byli silnější na míčku a v osobních soubojích. Makáme dál a pokračujeme v boji o play-off.“