27.10.2016 Reportáž

Starší dorost napravil sobotní zaváhání a Karvinou porazil 4:1!

Po ztrátě v Třinci se mužstvo staršího dorostu přesunulo do nedaleké Karviné, kde ho v dalším dni čekal v místním příjemném areálu další náročný zápas...

7.kolo, neděle 23.10.2016

KAR

Karviná

1:4

0:2, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 4:43 Jachek, 9:49 Čejka (Prchal, Kubeš), 23:04 Zyta (Čejka), 42:45 Šť.Kořínek (Píša) .
Rozhodčí: Hebeda, Olesz . Vyloučení: 5:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 38 . Střely na branku: 19:28 . Průběh utkání: 0:4, 1:4 .

Mokrý (Parastatidis) - Němcová, Palová, Korzeniowski, Rzeszutková, Frojda, Lipták, Dzik, Flax, Juhász, Kamenský, Gajduszek, Novák, Čapka, Škorpík

Dušák (Plánička) - Kubeš, Kořínek Ši., Kořínek Šť., Polesný, Ježek - Prchal, Maťocha, O.Nocar, Čejka, Zyta, Vaňo, Jindra, Jachek, Píša

Po sobotním zaváhání v Třinci bylo nutné v Karviné uspět. Do utkání vstoupili hostivařští lépe než domácí tým a odměnou bylo brzké vedení. Dominik Jachek se odpoutal od mantinelu do lepší pozice a přesnou střelou nad rameno brankáře otevřel skóre. V osmé a deváté minutě soupeř dvakrát fauloval a Hostivaři se otevřela dobrá příležitost k navýšení vedení. Bohužel Pražanům asfaltový povrch nesedí a kombinační prvky o víkendu zcela vymizely. V desáté minutě se přesto Hostivař radovala z druhé branky, když se k odraženému míčku dostal Čejka a tvrdou střelou zvýšil.

Karvinští hráči měli v závěru první a úvodu druhé části možnost korigovat, přesilovka jim ale nevyšla podle představ, a tak Hostivař stále vedla o dvě branky. Na rozdíl tří zvýšil Marek Zyta ve vlastním oslabení v čase 23:04. Čejka odvedl černou práci u mantinelu a zpoza branky namazal Zytovi, kterému střela sedla a míček skončil za brankářem Mokrým. Závěr prostředního dějství patřilo několika vyloučením a červenat se musel především obránce Kubeš, který v krátkém sledu svůj tým dvakrát oslabil.

Do třetí periody šel soupeř s cílem snížit, k čemu mu posléze mohla dopomoci i dvojnásobná přesilovka. S vypětím sil a po několika jistých zákrocích Dušáka ale hostivařští neinkasovali a rozdíl ve skóre byl stále tříbrankový. Nutno podotknout, že domácí tým byl ve třetí části aktivnější, nedokázal si ale poradit s množstvím chyb, které hostivařští zvláště v posledních osmi minutách vyprodukovali. V sedmatřicáté minutě musel Daniel Dušák dokonce čelit trestnému střílení, se kterým si s klidem sobě vlastním poradil. Domácí ale byli i nadále lepším týmem, paradoxně ale zahřmělo opět na druhé straně. Štěpán Kořínek se nerozpakoval a jeho jedovka ze středního pásma skončila po teči v brance. Už po půlminutě ale využil zamrznutí bránících hráčů i domácí Juhász a po povedené individuální akci snížil zpět na rozdíl tří branek, čímž Dušákovi pokazil rodící se čisté konto!

Utkání v příjemném areálu v Karviné tak skončilo výhrou Hostivaře 4:1, když se o branky postarali Jachek, Čejka, Zyta a Štěpán Kořínek.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Na asfaltu si nedokážeme bohužel s míčkem poradit a vše je tak trochu na náhodu. Zkrátka je to jiný sport, který moc neumíme. Po ztrátě v Třinci jsme rádi za tříbodovou výhru v Karviné. Rozdíl v obou utkáních byl v tom, že karvinští se soustředili v každém souboji především o získání míčku, Třinec to zase více řezal."