29.10.2017 Reportáž

Vichřice Čejka se přehnala přes Beroun a šesti góly smetla Kelty!

„Čekal nás těžký zápas bez několika hráčů a proto jsem už v šatně všechny nabádal k větší zodpovědnosti. Utkání bylo od začátku díky povětrnostní situaci odlišné..." Přesně takto zahájil trenér Jaroslav Skalický hodnocení nedělního utkání mladšího dorostu proti Keltům a strohý nebyl ani v následujících řádcích.

7.kolo, neděle 29.10.2017

8:3

1:0, 4:1, 3:2

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 8:05 Čejka, 20:07 Čejka (Vosátka, Vaniš), 21:35 Čejka (Vaniš, Kucharčík), 21:52 Kucharčík (Čejka, Vaniš), 27:27 Čejka (Sousedík, Mareš), 33:23 Čejka, 43:36 Kolář (Čejka, Srp), 44:10 Čejka (Kucharčík, Kolář) .
Rozhodčí: Škrobák, Volkán . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 38:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 8:3 .

Dostál (od 28.Skalický) - Kolář, Vaniš, Kořínek, Hroch, Zíma - Kucharčík, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Bůžek, Kápička, Mareš, Sousedík

Vozdecký (od 24.Günther) - Tušl, Kobihová, Knotek, Cihlář - Dejdar, Krásl, Jandač, Krbec, Patera, Špeta, Patzenhauer, Preisler, Kolář, Taufer, Duda

Nicméně tentokráte to vezmu jinak. Vyzdvihnu to, co se nám povedlo a nebudu psát, co bylo špatně. Častá střelba a důraz v brankovišti! Hra dopředu byla účinná a několikrát musel tým soupeře vyhodit za cenu zakázaného uvolnění. Skvěle ho ale držel brankář a v první třetině pochytal spousta vyložených šancí. Výsledek byl sice jen 1:0, ale byli jsme rozhodně aktivnější.

Za trpělivost přijde uznání. Ve druhé třetině byl k vidění boj o každý metr a začalo to konečně do branky hostí padat. Nicméně některé parádní kousky musel vytáhnout i náš ochránce svatyně, Honzík Dostál. Střely na branky ve druhé třetině? 15:13! Také ve druhé třetině došlo k vystřídání berounského brankáře Vítka Vozdeckého, který držel dlouho naděje soupeře. Za stavu 4:1 se tedy mezi tyče postavil Kuba Günther. Na naší straně došlo také k výměně za Marka Skalického a Honza Dostál při odchodu z brankoviště obdržel zasloužený aplaus nejen od diváků. Do konce třetiny přidal rychlý kouzelník s číslem 92 další povedenou trefu do černého a se čtyřbrankovým vedením se šlo do části závěrečné.

Soupeř z kraje třetí třetiny odpověděl a snížil na 5:2. Po pěti vteřinách ale kontroloval opět Čejka, který si po vhazování míček hodil před sebe a nádhernou individuální akcí opět uklidnil naší střídačku. Bylo na zápase vidět, že naší kluci chtějí a kombinují, občas ale chybí větší klid na hokejce. Obrovský kus práce před brankou odvedli centři Marek Hroch, ale i David Srp. Pokud kluci začnou více využívat obránce, můžou z toho padat i branky. Trefa Ondřeje Koláře toho byla krásnou ukázkou, že ne vždy to musí být pumelenice pod horní konstrukci.

Poslední tečku dal zápasu ale opět kanonýr Čejka, a to po krásné akci a spolupráci se Samem Kucharčíkem. Nicméně pěkné možnosti ke skórování si vytvořili i další hráči. Předvedená hra byla týmovou ukázkou, kde každý přispěl svým uměním více či méně. Pořád je to o brankářích a hráčích. Odpočiňte si a soustřeďte se na další boje...

Jaroslav Skalický (trenér HBC Hostivař) - Byl jsem spokojen s celkovým výkonem i s předvedenou hrou našeho mužstva. Opory týmu pomohli k celkovému vyrovnanému boji, protože soupeř se nevzdával, muselo se tak bojovat do úplného konce. Zápas se dle mého musel divákům líbit a mnohým přibylo opět několik pár šedých vlasů. Zápas rozhodla naše trpělivost a střelba s důrazem, opřena o kvalitní výkon brankářů.

Pavel Mašek (útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme nevstoupili ideálně a proto byl stav ještě ve druhé části nerozhodný. Během druhé třetiny jsme se zlepšovali a ve třetí třetině už jsme začali hrát hru, kterou po nás trenéři chtějí. Do dalšího zápasů musíme zlepšit koncovku, abychom lépe využívali naše velké množství šancí.

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař) - Myslím, že jsme podali docela kvalitní výkon, a to i v počasí, které nebylo ideální. V zápase jsme byli aktivnější a moc šancí jsme soupeři nedovolili a když jo, tak nás podržel Dosty nebo Mára.

Daniel Vaniš (obránce HBC Hostivař) - Už z minulého zápasu jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, ale po dobrém týmovém výkonu jsme utkání zvládli a opět zvítězili.