26.11.2016 Reportáž

Vděčnost za bod! Starší dorost vyrovnal v poslední vteřině, v nájezdech ale uspět nedokázal!

Utkání s Kovem přineslo svižnou podívanou, dotáhnutí dvoubrankové ztráty a po dalším inkasovaném gólu i vyrovnání v poslední vteřině zápasu. V nájezdech byl ale úspěšnější soupeř a Hostivař tak s vděčností bere jeden bod.

12.kolo, sobota 26.11.2016

KOV

Kovo Praha

4:3ss

1:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 24:39 Čejka, 39:42 Jindra (Novotný, Plánička), 44:59 Brabec .
Rozhodčí: Cícha, Žák . Vyloučení: 7:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 59 . Střely na branku: 39:37 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3 .

Kužela - Fanta, Kyclt, Pátek, Povýšil, Šteg - Fejfar, Němeček, Petřík, Rabušic, Tichý, Veselka, Matoušek, Ryba

Plánička (Dušák) - Novotný, Ferrer, Ši.Kořínek, Polesný, Kubeš, Šť.Kořínek - Píša, Brabec, Jachek, Ježek, Čejka, Zyta, Vaňo, Jindra, Prchal, Maťocha

Domácí byli v první části aktivnějším týmem a zaslouženě vedli, když chybu hostivařských využil Veselka.

Ještě hůře ale bylo v úvodu druhé třetiny! Rabušic si počínal v brankovišti nejdůrazněji a zvýšil na 2:0 pro Kovo. V dalších minutách se více vylučovalo a domácí měli v jednu chvilku i možnost dvojnásobné přesilovky. Na rozdíl tří gólů své vedení ale nenavýšili a byla to naopak Hostivař, kdo se radoval, když se po objetí branky s pomocí odrazu prosadil Čejka.

Ve třetí části nastoupila Hostivař, po zranění obránce Kubeše, v lehce pozměněné sestavě a byla mírně aktivnější. V devětatřicáté minutě navíc dostala příležitost ve dvojnásobné početní výhodě. Využít se ale podařila až ta běžná přesilovka, a to ještě v situaci, která početní výhodu připomínala jen stěží. Novotný vyslal po levém křídle do úniku Davida Jindru, který si poté došel pro svou, vyraženou střelu a nadvakrát tak dokázal usměrnit míček za Kuželu. Už brzy ale hostivařští vyrobili za svojí brankou obrovskou hrubku a Rabušic se opět radoval z gólu! V závěru drželi domácí míček na svých hokejkách a zdálo se, že dovedou utkání k zisku tří bodů. V poslední minutě ale fauloval Kyclt a Hostivař to zkoušela v šesti hráčích proti čtyřem. V posledních vteřinách se míček dostal do prostoru brankoviště a po nepřehledné situaci skončil za pomoci domácího hráče v brance! Za střelce branky byl označen Lukáš Brabec a věřte nevěřte, na tabuli svítil čas 44:59.

Hostivař tak dokázala vyrovnat v poslední vteřině a dotáhnout tak utkání až k samostatným nájezdům, ve kterých ovšem byli úspěšnější hráči Kova a odcházeli tak z utkání o něco spokojenější.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Poté, co jsme prohrávali o dvě branky a nakonec vyrovnali vteřinu před koncem, musíme brát jeden bod všemi deseti. Jsem rád, že kluci věřili ve vyrovnání do posledního hvizdu."