26.09.2017 Reportáž

Uklouzaná výhra mladšího dorostu na Kladně! Čejka byl u všech branek!

Po jasném vstupu do soutěže v minulém týdnu čekal na mladší dorostence výjezd na horkou půdu tradičního rivala z Kladna.

3.kolo, neděle 24.9.2017

KLA

Kladno

3:7

0:2, 1:3, 2:2

Branky a nahrávky: 10:12 Mašek (Čejka, Hroch), 13:05 Vaniš (Čejka), 20:09 Čejka (Vaniš), 24:44 Čejka (Hroch, Fic), 24:54 Hroch (Fic, Čejka), 32:34 Čejka (Mašek), 37:26 Čejka (Mašek) .
Rozhodčí: Pečený, Vokalová . Vyloučení: 7:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 18:27 . Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7 .

Černý (od 31.Jones) - Kužel, Rychlý, Paták, Maurer, Barták, Gutwald, Čejka, Stříbrný, Tor, Frühauf

Dostál (od 40.Skalický) - Kolář, Jirsák, Sedláček, Vaniš, Fic - Kucharčík, Srp, Vosátka, Mašek, Čejka, Hroch, Trávníček, Waltr, Sousedík

Od noci bohužel vytrvale pršelo a tak se zápas stal jednou velkou klouzanou. Hráči Hostivaře nastoupili od prvního střídání k zápasu poměrně velmi vlažně a útočné snažení domácích sledovali velmi bohorovně. Po sérii dobrých zákroků brankáře Dostála se ale konečně probrali z letargie a hra se začala vyrovnávat. Střeleckých pokusů a šancí tak začalo přibývat i na straně Hostivaře. Nerozhodný stav přerušila krásná individuální akce Jana Čejky, který po vyhraném buly přeběhl celé hřiště a přihrávkou vybídl ke skórování Pavla Maška. Za další tři minuty se ujala dalekonosná "jedovka" Daniela Vaniše a po první třetině se šlo do kabin za stavu 2: 0 z pohledu Hostivaře.

Druhá třetina přinesla opět pomalejší start hostivařského mužstva, daleko více ostřejších zákroků a stupňující se nervozity domácí střídačky a ochozů. Hostivař se ale opět oklepala a po pěkné akci Vaniše s Čejkou při hře 4 na 4 navýšila svoje vedení. Když pak v prostřední části třetiny Čejka s Hrochem vstřelili dva góly v rozpětí několika vteřin, bylo téměř po zápase. Hostivařští pak již poměrně v klidu, občas až přílišného, dokráčeli k výhře 7:3.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Jsme rádi, že zápas v těžkých podmínkách jsme zvládli a vypadá to, že i bez významnějších šrámů, což je vždy na kluzkém povrchu úpěchem. Spokojeni nemůžeme být naopak se vstupy do jednotlivých třetin. Chvílemi to vypadalo, jako když se nám ani nechce hrát. Výhra se ale samozřejmě počítá a těšíme se na další zápasy.