11.04.2018 Reportáž

Třetí prohra v řadě! Mladší dorost podlehl i v Mladé Boleslavi!

Nedělní zápas mladšího dorostu v Mladé Boleslavi opět ukázal, jak je letošní soutěž vyrovnaná a že žádný bod není rozhodně zadarmo. Hostivařští chtěli na půdě třetího týmu tabulky naplno bodovat a odskočit svým pronásledovatelům na větší bodovou vzdálenost. Možná ještě důležitějším cílem ale bylo po dvou prohrách opět zvítězit a přerušit nelichotivou sérii.

24.kolo, neděle 8.4.2018

MBL

Mladá Boleslav

5:2

2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 28:17 Čejka (Vosátka, Vaniš), 39:43 Vaniš .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 1:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 30:29 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2 .

Krinwald (Fukárek) - Číhala, Erben, Kostelecký, Krejčí, Lhota T., Lhota L., Litoborský, Klimo, Konečný, Pohl, Vlk, Říha, Kubica

Dostál (Skalický) - Vaniš D., Sedláček, Fic, Kolář, Jirsák - Kucharčík, Srp, Bůžek, Mašek, Čejka, Vosátka, Hroch, Mareš, Kápička, Trávníček, Sousedík

Domácí ovšem cítili svoji šanci a do zápasu nastoupili s velkým odhodláním. Od prvních vteřin se hrálo s velkým nasazením, hra se přelévala na obě strany a přicházely i první šance. I přes mírnou převahu Hostivaře šla do vedení poměrně šťastným gólem Boleslav. Hostivařští nicméně pokračovali v aktivní hře a počet střel i šancí na jejich straně narůstal. Pohříchu zůstaly ale všechny možnosti neproměněné a tak opět udeřilo na druhé straně.

Druhá třetina nabídla podobný obraz hry. Velké tempo, hodně důrazu a šance na obou stranách. Opět se ale ujala spíše nenápadná střela a teč Boleslavi při přesilovce. Hostivař v té chvíli prohrávala 0-3 a celému mužstvu rozhodně nebylo do zpěvu. Do konce třetiny se ale přeci jen podařilo gólem Čejky snížit.

Ve třetí třetině se Hostivař v pozměněné sestavě snažila vystupňovat svůj tlak a s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Všechny její šance ale zůstaly neproměněny a po další chybě ve středním pásmu Boleslav nemilosrdně trestala. Tím bylo více či méně po zápase. Vaniš sice svojí individuální akcí ještě snížil a vykřesal jakous takous naději, ale při závěrečném power play domácí uzavřeli účet zápasu na 5-2 a byl konec. Pro mladší dorost Hostivaře to tak znamená třetí porážku v řadě a Mladá Boleslav je v těsném kontaktu v boji o druhou příčku.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z mého pohledu jsme neodehráli špatný zápas, rozhodně svým hráčům nemohu upřít snahu. Soupeř byl na nás velmi dobře připravený a v rozhodujících chvílích byl schopen potrestat naše chyby, což se o nás říci nedá.