25.09.2016 Reportáž

Střelecká převaha přišla starším žákům vniveč! Keltům podlehli po samostatných nájezdech!

Třetí kolo žákovské soutěže slibovalo v duelu Hostivaře a Keltů vyrovnanou podívanou. Domácí tým nakonec i přes výraznou střeleckou převahu vyválčil v pohledném utkání pouze bod.

3.kolo, sobota 24.9.2016

2:3ss

2:1, 0:1, 0:0

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 4:51 Kucharčík (Vaniš), 10:33 Vaniš .
Rozhodčí: Diblík, Žák . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 22 . Střely na branku: 36:10 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3 .

Skalický - Vaniš, Ježdík, Jirsák, Sedláček - Kápička, Štika, Srp, Hroch, Mašek, Frey, Kucharčík, Štoural, Waltr

Günther (Huml) - Suk, Valach, Dejdar, Tušl - Patera, Taufer, Duda, Preisler, Špeta, Jandač, Maršoun

Zápas proti Keltům začal ve velkém tempu a byl to domácí tým Hostivaře, který si brzy vytvořil po rychlých přechodech středního pásma dobré šance ke skórování. Úvodní gól zápasu vstřelil ve slušně zahrané přesilové hře Samuel Kucharčík, kterého prudkou přihrávkou vybídl ke skórování Vaniš. V početní výhodě se ale následně prosadil i soupeř, když si z vhazování v obranném pásmu dovezl míček do vlastní klece domácí obránce a branka tak byla připsána Paterovi, který se v zásadě na první gól svého týmu příliš nenadřel. I poté se hrál líbivý hokejbal a další branka Hostivaře na sebe nenechala dlouho čekat. Daniel Vaniš projel celým hřištěm jako nůž máslem a povedenou kličkou na konci své akce strhl vedení opět na domácí stranu.

I ve druhé části byla aktivnější Hostivař, prim ale zahrála opět pouze jediná přesilovka na straně soupeře, který dokázal ztrestat špatné střídání domácích a Taufer byl tím, kdo ve dvacáté minutě vyrovnal na 2:2. Na druhé straně se neujala ani jedna z jedenácti střel a stav byl tak po dvou třetinách nerozhodný.

A třetina závěrečná? Nula střel na kontě hostí a čtrnáct střeleckých pokusů Hostivaře mluví za vše. Brankář z Berouna musel být stále ve střehu a vyjma jediné situace působil jistě. Domácí se nedokázali prosadit ani po těch největších závarech před brankou soupeře, dobře ale nesehráli ani druhou nabídnutou přesilovou hru. Zápas tak dospěl k samostatným nájezdům, ve kterých se dokázal prosadit pouze Kelt Taufer povedenou kličkou a přibalil tak svému týmu na cestu jeden bod navíc.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - "Odehráli jsme pohledný zápas, ve kterém jsem z naší strany u kluků viděl téměř vše, co bychom od nich rádi vídali častěji. Dobrý pohyb, nasazení, pohledné kombinace i individuální akce. Bohužel se opět ukázalo, jak velký problém máme s proměňováním šancí a to nás stálo lepší výsledek."