28.11.2016 Reportáž

Starší žáci zakončili podzim vysokou výhrou na Palmovce!

Závěr podzimní části soutěže proti sobě svedl dva pražské týmy. Starší žáci Kova přivítali na Palmovce stejně starého soupeře z Hostivaře.

11.kolo, sobota 26.11.2016

KOV

Kovo Praha

1:9

0:1, 0:5, 1:3

Branky a nahrávky: 9:18 Sedláček, 24:39 Fic, 25:18 Mašek (Kápička), 26:16 Šťastný (Srp), 26:34 Štika (Waltr), 28:01 Vaniš (Kápička), 31:45 Kucharčík, 35:28 Vaniš (Kucharčík, Sedláček), 37:12 Šťastný (Fic) .
Rozhodčí: Žák, Cícha . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 12:44 . Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9 .

Paleček - Antoš, Chramosta, Jizba, Kabát, Kříž, Kubát, Petrášek, Přemyslovský, Ratma, Schönfeld, Schubert, Vraný, Fluxa

Skalický (od 31.Janšta) - Sedláček, Vaniš, Fic, Ježdík - Kucharčík, Šťastný, Hroch, Kápička, Štoural, Waltr, Mašek, Srp, Štika

Již od úvodního rozcvičení bylo znát, že prvním soupeřem Hostivaře bude především povrch hřiště, což se projevilo zejména v úvodu utkání. To začalo až v překvapivě volnějším tempu a zejména domácí zůstávali daleko za očekáváním z pohledu aktivity a důrazu v osobních soubojích.

Otěží se tak chopili hráči Hostivaře, kteří si postupně začali vypracovávat převahu a přicházeli i šance. Korunu snaze hostů nasadila povedená střela obránce Sedláčka od modré čáry, která skončila v šibenici brány Kova. Po první třetině byl tak stav 1-0.

Obraz hry se výrazně nezměnil ani po změně stran. Hostivař velmi aktivní a ukázněnou hrou nepouštěla Kovo takřka k ničemu a naopak pravidelně zaměstnávala domácího gólmana. A přišly i góly! Pěknou samostatnou akcí se prosadil kapitán Hostivaře Tomáš Fic, z předbrankového prostoru skóroval Pavel Mašek, za chvíli nahození Adama Šťastného propadlo brankáři mezi betony a povedené minuty Hostivaře pokračovaly brankami Vaniše a Štiky. Po druhé třetině svítil na ukazateli stav 6-0.

Hostivař do třetí třetiny vyměnila brankáře. Místo Marka Skalického se po čase do branky opět postavil Filip Janšta. Na obraze hry se nic nezměnilo a i když se hráči Kova alespoň snažili zvýšenou aktivitou Hostivaři zápas ještě znepříjemnit, o vítězi nebylo pochyb. Po šťastném odrazu neposedného balónku sice Kovo snížilo, ale po dalších brankách Hostivaře z holí Kucharčíka, Vaniše a Šťastného se počet branek v síti Kova začal blížit magické desítce. Ta by znamenala nějakou dobrou svačinu na pondělním tréninku a tak se hráči předháněli v přihrávkách ideálně postaveným spoluhráčům, kterým by umožnili skórovat a dali jim to privilegium, připravit pondělní občerstvení. Horkým favoritem se s několika šancemi stal Vojta Kápička, ale když se nepodařilo skórovat ani jemu, skončil zápas hostivařskou výhrou 9-1.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - "Po nepovedeném domácím zápase se Suchdolem a týdenní pauze jsme chtěli zakončit podzimní část dobrým výkonem. Ten jsme předvedli, takže jsem spokojený. Máme teď dostatek času na odpočinek i trénink, abychom do jarní části nastoupili připravení."

Jaroslav Skalický (asistent trenéra) - "Čekal nás poslední ligový soutěžní zápas v tomto roce a proto jsem velice rád, že se našim hráčům povedl i na tak příšerném asfaltu. Kovo mne překvapilo svým přístupem, jelikož jsem čekal daleko tvrdší zápas, ale jsem rád, že se hrálo v rámci Fair-Play. Za to bych chtěl soupeře pochválit. Tentokráte si myslím, že soupeř vzdoroval jen první třetinu, ale po střelecké smršti ve druhé periodě a dvou rychlých proměněných brankách jsme byli psychicky hodně nahoře, což napomohlo k dalším přesným zásahům a pěkným kombinacím. I když jsme na střídačce občas slyšeli, že by někteří měli hrát raději golf nebo kuličky, myslím si, že předvedli povedený týmový výkon za který se nemusí stydět. Doufám, že si to budou pamatovat i v jarní části a ukážou nám jak se bojuje o pozici leadera. Děkujeme také za podporu fanoušků a naší vedoucí a nyní nám začíná těžké období, kdy se budeme připravovat zejména v tělocvičně."

Samuel Kucharčík (útočník HBC Hostivař) - "Dnešní zápas byl z naší strany o dost jiný, než minule. Byli jsme víc aktivní a chtěli jsme hodně vyhrát. Myslím, že jsme se dobře vypořádali i s povrchem."

Adam Šťastný (útočník HBC Hostivař) - "I přesto, že jsme dnes hráli na asfaltu, tak jsme odehráli dobrý zápas. Měli jsme i trochu štěstí, protože tam nějaké góly padly tak nějak náhodou, ale to k tomu patří. Všichni jsme rádi, že jsme podzimní část ukončili výhrou a budeme přes zimu makat, aby jsme vyhrávali i nadále."

Ota Sedláček (obránce HBC Hostivař) - "Vyhráli jsme zaslouženě. Do všech osobních soubojů jsme chodili naplno a u mantinelů jsme dnes soupeře přehrávali. Řekli jsme si, že budeme střílet ze všech pozic a to se nám i dařilo."