24.09.2017 Reportáž

Starší žáci dohnali čtyřbrankovou ztrátu a se Suchdolem berou bod!

Po domácí výhře nad Prachaticemi přivítali starší žáci Suchdol nad Lužnicí, který měl být poněkud větším soustem...

2.kolo, sobota 23.9.2017

5:6ss

0:4, 1:0, 4:1

SUC

Suchdol nad Lužnicí

Branky a nahrávky: 16:15 Šťastný (Hroch), 32:41 Grepl (Šťastný), 33:28 Hroch, 35:48 Šťastný (Grepl, Hroch), 36:13 Šťastný (Grepl, Hroch) .
Rozhodčí: Rezek . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci:50 . Střely na branku: 21:32 . Průběh utkání: 0:4, 5:4, 5:6 .

Keprt (od 15.F.Janšta) - Sucharda, Nguyen, Ilušák, Ježdík, Zámečník - Šťastný, Hroch, Grepl, Štoural, Ferfecki, Malysz, Zavřel

Stankay (Jiráčková) - Sládek, Kovařík, Pavlík, Landová, Dráb, Vamulka, Hnyk Š., Hnyk M.

Suchdolští vlétli do zápasu jako hurikán Irma a pustošili naši bránu co to jen šlo. V první třetině se Hostíci těžkopádně bránili a jen občasné neproduktivní výlety do útočné třetiny končily povětšinou bez střelby na bránu jihočechů. Velký kalich hořkosti si do syta vychutnal brankář Keprt, když čtyři ze střel skončily překvapivě za jeho zády. 0:4!

Úvod druhé třetiny uz vypadal vyrovnaně a když na začátku druhé minuty skóroval v dresu Hostivaře Šťastný, po přihrávce Hrocha, byly už vidět veselejší výrazy v řadách hráčů i fanoušků domácích. 1:4!

Irma změnila směr a začala foukat za domácí. Jihočeši na závěrečnou třetinu vystřídali brankáře, ale již po třech a půl odehraných minutách se do svatyně hostí vrátil původní gólman Stankay. Proč? Protože se rozjela hostivařská mašina. Méně početným hostům, kteří dorazili pouze s osmi hráči, došly síly. Toho bravurně využila první lajna a dvakrát, když se dostala na plac, slepila dvojici gólů pěkně k sobě. A ejhle, Hostivař byla rázem ve vedení 5:4. Bohužel se suchdolským podařilo vyrovnat. A najednou jsme se museli strachovat o výsledek, když jsme šli do oslabení po faulu kapitána Hrocha, který v souboji o míček s citem načechral vysokou holí vlásky Martiny Landové (asi z něj bude kadeřník, pozn. redakce). 5:5!

A protože se do konce třetiny stav nezměnil, došlo na loterii v podobě nájezdů. Jediný proměněný nájezd v podání suchdolského Hnyka dovedl hosty k vítězství a Hostíci z tohoto duelu odcházejí "pouze" s jedním bodem.

Tomáš Grepl (Trenér HBC Hostivař) - Řekl bych, že si diváci přišli na své. Vyrovnaný zápas plný zvratů a gólů. První třetinu vyhrál jasně soupeř a dal nám 4 góly. Kluci se naštěstí nepoložili, ba naopak. Zlepšil se pohyb a začali jsme dávat branky. Škoda, že když se nám podařilo utkání otočit, tak to neudržíme. Nájezdy se povedly lépe soupeři a získal dva body.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!