26.03.2017 Reportáž

Starší dorost přišel o dvoubrankové vedení a překvapivě rupnul v Karviné!

Druhý moravský trip v sezóně absolvovali starší dorostenci Hostivaře ve výrazně prořídlé sestavě, doplněni o dvojici mladších dorostenců, které čekala ve starší kategorii velká premiéra.

16.kolo, sobota 25.3.2017

KAR

Karviná

4:2

0:1, 0:0, 4:1

Branky a nahrávky: 8:45 Brabec (Zyta, Píša), 32:47 Vaňo (Bianchi Ferrer, Jindra) .
Rozhodčí: Zbořil, Svoboda . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 21:21 . Průběh utkání: 0:2, 4:2 .

Mokrý (od 31. Parastatidis) - Korzeniowski, Mayer, Němcová, Kalus - Frojda, Kamenský, Stanisz, Novák, Lipták, Popek, Králik

Dušák - Kořínek Ši., Kořínek Šť., Bianchi Ferrer, Kořínek M. - Píša, Brabec, Zyta, Vaňo, Jindra, Ježek, Sousedík

I přes výrazně ochuzenou sestavu vstoupila Hostivař do utkání aktivně a v prvních minutách několikrát domácí obranu zaměstnala. Útočný tlak korunoval v deváté minutě první brankou Lukáš Brabec, kterého nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování Marek Zyta a Hostivař šla do vedení. Aktivnější byla i po zbytek úvodního dějství, občas ale chyběla včasnější střelba, a tak už se skóre v první patnáctiminutovce neměnilo.

Ta druhá byla zahájena dvouminutovým tlakem domácích, kteří se usadili v útočném pásmu, Dušák ale musel zasahovat jen dvakrát. Do hry se hostivařští dostali zpět po dvou navazujících vyloučeních domácích, ani jedna z početních výhod ale k navýšení vedení nevedla. Vytěžit hráči z Prahy nedokázali ani z čistě vyhraných vhazování Lukáše Brabce v útočném pásmu (úspěšnost přes 80%), kdy střelbě chybělo načasování, nebo přesnost. A když už střela mířila na branku, zastavila míček horní tyč domácí svatyně. S konstrukcí branky si tak v krátkém čase potykali obránce Ferrer a útočník Píša, kteří se spolu se svým týmem museli po dvou třetinách spokojit se stále hubeným vedením i přes to, že domácí ve zbytku periody byli nuceni stále vyhazovat na zakázané uvolnění.

I do třetí části vstoupili lépe karvinští a Hostivař kupila na asfaltovém povrchu chybu za chybou. Paradoxně to ale byli hosté, kteří vstřelili svou druhou branku, když se z rohu uvolnil Daniel Vaňo a před brankou vyzrál i na brankáře s řeckým jménem Parastatidis. Hostivař vedla 2:0 a hnala se do další akce. Po chybě ale přišla brejková situace a Frojda bleskurychle snížil zpět na rozdíl jedné branky. Domácí tým výrazně ožil a začal hosty přehrávat. Odměnou byl karvinským nejen vyrovnávající gól Frojdy, ale i otočení stavu po skrumáži před brankou, kdy byl za úspěšného střelce označen Kamenský. Stejný střelec navíc podařenou střelou překvapil Dušáka i necelé čtyři minuty před koncem a domácí si už vítězství vzít nenechali. Hostivařští bojovali s konstruktivní rozehrávkou a v útočné polovině s klidem na hokejce. Na zvrat už nebylo sil. Domácí tým v utkání, připomínajícím spíše přátelský duel, výrazně zlepšeným výkonem ve třetí části zaslouženě otočil nepříznivý stav a dokráčel k překvapivé výhře.

Zajímavostí duelu byla trojice bratrů Kořínkových v obranných řadách Hostivaře, které doplnil čahoun Bianchi Ferrer. Premiéru v dresu staršího dorostu absolvoval Matouš Kořínek, ale i útočník Kryštof Sousedík. Premiérový ligový gól v hostivařských barvách vstřelil novostrašecký útočník Daniel Vaňo.

Ondřej Novák (trenér týmu) - "Po dvou třetinách jsme měli vést o tři branky a bylo by po utkání. Soupeři jsme ale dali několikrát čuchnout a on všechny své velké šance, na rozdíl od našich hráčů, dokázal využít."

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!