27.03.2017 Reportáž

Starší dorost padl i v Třinci! O osudu utkání rozhodla závěrečná třetina!

Po prohře a přespání v Karviné se starší dorost Hostivaře odebral do Třince, kde na něj čekal početný tým domácích. Oslabená Hostivař soupeři horko-těžko odolávala a nakonec nezískala bod ani ve druhém utkání na Moravě! Ale popořadě...

17.kolo, neděle 26.3.2017

TRI

Třinec

4:1

0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 24:26 Píša (Brabec) .
Rozhodčí: Zoubek, Svoboda . Vyloučení: 6:7 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 40:25 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 .

Kukuczka - Baló, Cienciala, Goldmann, Habčák, Holeksa R., Holeksa O., Kasztura, Klimek, Kluz, Kostka, Masár, Perkovič, Strapáč, Wojnar

Dušák - Ši.Kořínek, Šť.Kořínek, Bianchi Ferrer, M.Kořínek - Píša, Brabec, Sousedík, Vaňo, Jindra, Ježek

V první třetině utkání se Hostivař především bránila! Třinec hostující hráče k ničemu víceméně nepustil a jen díky skvělému Dušákovi byl stav po první patnáctiminutovce bezbrankový.

Skóre otevřel až v polovině utkání po individuální akci Wojnar, který se vytočil od mantinelu až na vrchol kruhů a střelou do levého horního rohu nedal Dušákovi šanci. Hostivařští se brzy vzchopili a po průniku Lukáše Brabce do útočného pásma a ideální přihrávce Píšovi, slavila Hostivař vyrovnání. V této fázi hry vydolovali hosté hrající na dvě pětice poslední zbytky sil a zavřela Třinec v jejich obranném pásmu. Žádný ze střeleckých pokusů už se ale neujal a stav byl tak i po druhé třetině vyrovnaný.

Třetí část začala pro Hostivař nešťastně, když si už v osmatřicáté vteřině, při závaru před brankou, jeden z obránců ztečoval nohou míček do vlastní klece. Vzápětí soupeř daroval hostivařským po zkratu Holeksy dlouhou, sedmiminutovou přesilovku! Ani takto dlouhá početní výhoda k vyrovnání nevedla a naopak, při následné přesilové hře soupeře, Hostivař znovu inkasovala. Wojnar ztrestal naši nemohoucnost a Třinec ve čtyřicáté minutě navýšil na rozdíl dvou branek. Zavaření hosté už na odpor nenašli sil a domácí tým pokračoval v tlaku. Ve dvaačtyřicáté minutě po kombinaci výborně hrající dvojice Klimek-Goldmann navíc přidal čtvrtý gól a Hostivař tak uzavřela neúspěšný moravský trip prohrou 1:4.

Vladimír Píša (vedoucí mužstva) - "Utkání jsme odehráli pouze na dvě pětice a soupeři jsme nestačili především fyzicky. Dobrý zápas odchytal brankář Dušák a dobře zahrál i Lukáš Brabec, který v utkání naběhal snad 20 kilometrů."