25.09.2016 Reportáž

St.dorost nestačil na skvěle hrající Pardubice! Jediný gól vstřelil Foubík!

Ve třetím kole základní části Extraligy staršího dorostu čelili hostivařští obrovské síle z Pardubic. Hráči Autoskla předváděli líbivý a rychlý hokejbal a z Koma Areny si odvezli zaslouženou výhru 7:1.

3.kolo, sobota 24.9.2016

1:7

0:1, 1:2, 0:4

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 27:03 Foubík (Čejka, Jindra) .
Rozhodčí: Diblík, Žák . Vyloučení: 3:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 22:42 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7 .

Plánička (Dušák) - Novotný, Ši.Kořínek, Polesný, Kubeš, Šť.Kořínek - Píša, Brabec, Zyta, Foubík, Jindra, Čejka, Vaňo, Ježek, Maťocha

Doležal (Foršt) - Kvapil, Mikulecký, Bucek, Kendík, Tajovský, Holman - Pilný, Strouhal, Blažek, Bucek, Kubišta, Krištof, Kunc, Moravec, Richter, Mach, Panchartek

To byl tanec! Hostivařští sice nevstoupili do utkání špatně a v prvních minutách dokonce třikrát ohrozili brankáře Pardubic, soupeř se ale postupně osměloval a v sedmé minutě se dostal do vedení zásluhou Krištofa. Lukáš Píša posléze mohl vyrovnat, jeho střelu ale zastavila tyč. Pardubičtí byli stále nebezpečnější a zbytek úvodní části patřil zcela jasně jim. Proti navýšení byl ale pozorný brankář Karel Plánička, díky kterému byla po první třetině ztráta pouze jednobranková.

Nejvyrovnanější se jevila druhá perioda, nutno ale přiznat, že především díky dvěma početním výhodám Hostivaře. Hráči Pardubic dokázali brzy navýšit na rozdíl dvou branek, v dalších minutách se ale v dobrých příležitostech ocitl i hostivařský Čejka. I přes několik šancí se hostivařským v přesilovkách zkorigovat nepodařilo a tak si vzal slovo opět soupeř, který Blažkovým gólem zvýšil na 3:0. Zpět na rozdíl dvou branek posléze ale upravil Filip Foubík, který využil zmatků před brankou Pardubic a dorazil Čejkův pokus za bezmocného Doležala.

Sil ubývalo a běhavý a technicky skvěle vyspělý soupeř na hřišti dominoval. Vidět byl především Jan Strouhal, který ve třetí části nasázel hattrick. Poslední míček poslal za záda Pláničky v závěru Moravec a podtrhl tak pardubickou dominanci sedmým gólem.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Tentokrát se není příliš o čem bavit. Soupeř předváděl až na pár pasáží líbivý hokejbal se skvělým pohybem, rotacemi a střelbou. Jen díky Pláničkovi v brance to bylo po první části o jednu branku. Škoda našich nevyužitých přesilovek ve druhé třetině. Ve třetí části už jsme odešli fyzicky úplně a na hřišti bylo jen jedno mužstvo."

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!