18.05.2017 Reportáž

Smolný gól ukončil Hostivaři sezónu! Do semifinále postupuje Kert Park!

Jediná branka padla v rozhodujícím pátém, čtvrtfinálovém zápase a ukončila ambice Hostivaře na vážnější úspěch ve 2. lize...

ČF5, úterý 16.5.2017

0:1

0:0,0:1,0:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 18:09 Jindra (Suchánek).
Rozhodčí: Danylec, Škrobák . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 57 . Střely na branku: 25:25 . Průběh utkání: 0:1 .

Janovec, Kovář - Zvolský, Novotný, Přeslička, Suchý, Michálek, Těšínský, Hradňanský - Brož, Kalaš, Lehner, Palička, Staněk, Kerouš, Hrabák, Janda, Pavel, Boreček, Coufalík, Malaťák

Varga, Pazdera - Hirschler, Pospíšil, Symon, Čápek, Jura, Rozenberg, Řezáč - Toula, Procházka T., Skalický, Kajda, Jindra, Janoušek, Suchánek, Kruček, Fejfar, Kamenář

„Jak může utkání ve finále konference skončit výsledkem 1:0?" ozývalo se z domácí šatny před zápasem v reakci na druhý zápas Pittsburghu s Ottawou. Nikdo nechápal, jak mohl padnout pouze jediný a ještě k tomu smolný gól....

Zápas se odehrával ve vysokém tempu, nicméně v první patnáctiminutovce byli aktivnější hosté. Janovec však všech osm pokusů pochytal a tak se dá za nejzajímavější událost označit situace, kdy jeden z hráčů Kertu při postrkování před brankou spadl, načež k němu přiběhl rozhodčí se slovy: „neskákej mi tady, viděl sem to naprosto jasně".

Druhá třetina se až do třetí minuty podobala té první. Poté se k míčku dostal Suchánek, který přihrával zpoza brány. Janovec sice přihrávku vystihl, balonek se ovšem smolně odrazil do předbrankového prostoru, kde dorážel z bezprostřední blízkosti Jindra a dokázal trefit mezírku v Janovcově výstroji. Domácí se ovšem nehodlali takhle snadno vzdát a s přibývajícími minutami přebírali aktivitu v utkání. Tlak vygradoval v poslední minutě, kdy nejprve Brož a poté i kapitán Zvolský trefili tyč, ale Vargova svatyně jakoby byla zakletá.

Hostivař tlačila i ve třetí třetině a když už Staněk proběhl mezi dvěma hráči a položil si Vargu, nedokázal zakončit a balonek mu sjel z hole. A když ani závěrečná hra v šesti nepomohla, musela se Hostivař smířit s nejtěsnější prohrou 1:0. K takto kvalitnímu utkání přispěli také rozhodčí Škrobák a Danylec, kteří hru zbytečně nekouskovali a odvedli vynikající práci.

Závěrem lze už jen poblahopřát Kert Parku k postupu do semifinále.

Lukáš Michálek

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!