26.09.2016 Reportáž

Hostivař uspěla i ve druhém utkání! Ďáblice ale udolala až v nájezdech!

V rámci druhého kola se setkaly týmy, které začaly novou sezonu vítězně. A protože se minulý víkend hrály pouze dva zápasy, jednalo se tedy o souboj, jehož vítěz bude, než se tabulka zkompletuje, vést celou ligu.

2.kolo, sobota 24.9.2016

3:2ss

1:0,1:1,0:1 - 1:0

BBD

Benders Ďáblice

Branky a nahrávky: 5:05 Zvolský (Brož), 17:31 Suchý, 45:00 Staněk (nájezd) - 18:46 Teč (Dušek), 34:25 Teč (Rybecký).
Rozhodčí: Diblík, Žák . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 10 . Střely na branku: 35:17 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2sn .

Kovář, Janovec - Zvolský, Suchý, Přeslička, Skřivan, Fruhauf, Těšínský - Michálek, Kalaš, Brož, BOreček, Staněk, Janda, Jindra, Coufalík, Pavel, Krištofek

Grigar - Klouček, Dušek, Pecinka, Sládek - Teč, Rybecký, Godfríd, Škrobák, Strouhal, Růžička, Netymach, Čapčík

Příjemné hokejbalové počasí přivítalo oba týmy v sobotní odpoledne. Domácí i hosté se sešli v hojném počtu, přesto v první třetině drželi otěže zápasu hráči Hostíku. Aktivitu dokázal zúročit na konci šesté minuty kapitán Zvolský, který si seběhl od modré až před kasu a využil přesné přihrávky od Brože. Ďáblice měly s aktivním napadáním problém, naštěstí pro ně Hostivař nedokázala další šance proměnit.

To se povedlo dvě minuty po začátku druhého dějství Suchému, který se uvolnil od mantinelu a z kruhů nedal Grygarovi šanci. Paradoxně tato branka domácím uškodila. Jejich aktivita opadla a do šancí se začali dostávat i hosté, za které krátce po předchozí brance snížil Teč. Utkání se pomalu začalo po této brance vyrovnávat, dost tomu pomohla i nedisciplinovanost domácích.

Ve druhé třetině se ještě Hostivař dokázala ubránit, ale čtyři a půl minuty po začátku třetí třetiny už přesilovku Ďáblic ubránit nedokázali a Teč mohl opět slavit. Hosté ještě několikrát zahrozili, ale pak se Hostík konečně probral a začal soupeře zase tlačit, jenže bez jakéhokoliv úspěchu.

V nájezdech nejprve uspěl kličkou, na kterou by byl Peter Forsberg pyšný, Viktor Staněk a když ve třetí sérii přidal pojistku Přeslička (protože hosté nevyužili ani jeden), mohla se Hostivař radovat alespoň z bodu navíc.

Marek Kalaš (útočník HBC Hostivař): "Od začátku zápasu jsme byli jasně lepším týmem, bohužel ve druhé a třetí třetině jsme polevili a nedařilo se nám proměňovat šance. S takovýmto soupeřem musíme brát s přehledem tři body. Myslím si, že se projevila naše nulová příprava. Sezona je ale dlouhá, takže máme čas na všech nedostatcích zapracovat."

Viktor Staněk (útočník HBC Hostivař): "Bohužel zbytečná ztráta bodu, vedli jsme 2:0, zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel jsme polevili a soupeř toho využil. Nejdříve z brejku snížil a poté po našich hloupých faulech z přesilovky vyrovnal. Nájezdy jsou vždycky loterie, naštěstí jsme v nich zachránili alespoň bod navíc, ale je začátek sezony, takže máme určitě stále co zlepšovat. Naše výkony určitě ještě půjdou nahoru."