08.03.2017 Reportáž

Píša s Brabcem režírovali první jarní výhru staršího dorostu! Karviná odjela s prázdnou!

Do prvního jarního klání vstoupil starší dorost Hostivaře s novým trenérem, ikonou Hostivaře, Markem Brožem. Do Koma Areny přijela Karviná...

13.kolo, sobota 4.3.2017

6:1

1:0, 2:0, 3:1

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 7:02 Macek (Vaňo), 20:04 Píša (Jachek, Ši.Kořínek), 24:51 Píša (Jachek, Brabec), 32:02 Brabec (Jachek), 33:50 Brabec (Píša), 44:36 Šť.Kořínek (Píša, Brabec) .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 5:9 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 48:14 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1 .

Dušák (Štoural) - Novotný, Ši.Kořínek, Kubeš, Šť.Kořínek, Bianchi Ferrer, Macek - Píša, Brabec, Jachek, Zyta, Jindra, Ježek, Mazura, Vaňo, Zámečník

Pakastatois - Dzik, Němcová, Kouzeniowski, Maner, Palová - Novák, Lipták, Stanisz, Čapka, Kanenský, Frojda

Starší dorostenci Hostivaře byli od samotného úvodu aktivnější a už v osmé minutě vedli po přesné střele Filipa Macka. I přes výraznou střeleckou převahu se podařilo druhý gól vstřelit až v přesilové hře, v jednadvacáté minutě. Jachek přihrával a kapitán Lukáš Píša zvýšil na rozdíl dvou branek. Stejný hráč přidal ještě ve druhé části třetí gól a bylo rozhodnuto!

V úvodu třetí části zaujala na hřišti šarvátka, po které se hned tři hráči pakovali s trestem do konce utkání. Následnou početní výhodu přetavil ve čtvrtý gól Lukáš Brabec a i on se posléze radoval z druhé branky, když zužitkoval přihrávku Píši. V sedmatřicáté minutě pokazil Dušákovi čisté konto karvinský Frojda, poslední slovo ale měla přesto Hostivař. Štěpán Kořínek v poslední minutě utkání napřáhl a od modré prostřelil brankáře hostí naposledy.

Hostivař si v úvodním utkání jara poradila s Karvinou 6:1. Na čtyř brankách měla shodně podíl dvojice z první útočné formace, Lukáš Píša a Lukáš Brabec.

Marek Brož (trenér HBC Hostivař) - "Vždycky je těžké cestovat téměř přes celou republiku, strávit pět hodin v autě a pak nastoupit k zápasu, navíc jen v jedenácti lidech do pole. Tím to měla Karviná stížené a my pochopitelně snazší. Zatímco soupeř nepohodlně seděl v autech, my trénovali... Už jen to udělalo ve hře obrovský rozdíl. Myslím, že jsme byli od začátku do konce lepší, ale až pojedeme do Karviné, karty se obrátí, a pak se teprve uvidí..."

Martin Pala st. (trenér HbK Karviná) - "Soupeř byl celé utkání aktivnější. Je těžké držet krok s týmem, který hraje se třemi vyrovnanými formacemi."