27.03.2017 Reportáž

Muži do toho šlápli a v Koma Aréně přehráli vedoucí Třebíz!

Tři zápasy a pouhé dva body. Velmi nelichotivá bilance pro podzimního mistra. Nápravu chtěla Hostivař zjednat doma proti lídrovi z Třebíze.

15.kolo, sobota 25.3.2017

3:1

0:0, 1:0, 2:1

DEF

Defekt Třebíz

Branky a nahrávky: 23:08 Staněk, 30:41 Brož, 39:56 Zvolský (Staněk, Kalaš) - 30:34 Bálek (Podpěra, Korbel) .
Rozhodčí: Mervínský, Paiskr . Vyloučení: 5:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 26 . Střely na branku: 21:18 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1 .

Janovec (Kovář) - Frühauf, Michálek, Pavel, Přeslička, Suchý, Zvolský - Boreček, Brož, Coufalík, Hrabák, Kalaš, Lehner, Staněk

Zuzík - Cibulka, Hora, Hulín, Korbel, Průcha - Bálek, Bednár, Hulcr, Melounek, Novák, Pavlík, Podpěra J., Podpěra M.

Pro Hostík hrál i příjemný fakt, že si ze dvou konfrontací s nováčkem soutěže odnesl 4 body ze šesti možných. Nicméně to byla Třebíz, kdo byl o malinko lepší v první třetině, brankář Janovec však všech 6 střel kryl a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině převzala aktivitu Hostivař, přesto byl poměr střel po druhé třetině velmi nezvyklý vzhledem k oběma týmům (10:9 pro Hostivař). Přesto to byli právě domácí, kdo nastupoval do třetího dějství o něco veseleji, když si Staněk z rohu vyběhl až na kruh a střelou nad rameno Zuzíka otevřel skóre zápasu.

Zatímco první dvě třetiny byly na střelbu a branky skoupé, ta třetí to zhruba 26 divákům vynahradila. V 41. vteřině totiž Brož nahazoval míček před bránu a jeden z hostujících obránců jej tečoval tak nešikovně, že skončil až v síti - 2:0. V posledních zápasech se však v řadách domácích objevuje nepříjemný nešvar. Nedisciplinovanost. Přesně po 30 vteřinách po brance Brože totiž hosté dostali výhodu přesilovky 5 na 3. Trojice Brož, Kalaš a Suchý přes minutu odolávala, ale nakonec po sehrávce na jeden dotek mezi Korbelem, Podpěrou a Bálkem dokázal posledně jmenovaný Janovce překonat. Sice se štěstím, protože "Joker" po zápase přiznal, že si na balonek sáhl, ale bylo sníženo na 2:1. Domácí však nepřipustili čtvrté otočené utkání v řadě a když jim Třebíz nabídla 6 minut před koncem přesilovou hru, nepohrdli jí. Konkrétně to byl kapitán Zvolský, který úspěšně zakončil pohlednou akci a tím i celé utkání, co se branek týče.

Hostivař se tedy konečně probudila ze zimního spánku a poprvé na jaře zvítězila za plný počet bodů.

Viktor Staněk (HBC Hostivař): Po těch nevydařených zápasech jsme ukázali, že se s námi musí počítat. Zápas jsem konečně zvládli od začátku do konce. Tři za výhru jsme brali oprávněně.