13.04.2018 Reportáž

Muži otočili utkání s Avirem v poslední třetině!

Druzí z první a druhé třídy. Netradičně ve čtvrtek večer vyjížděl mužský tým Hostivaře utkat se s domácím SHM HK Avirem Praha. Hostivař v minulém kole ztratila utkání v jeho samém závěru a to rozhodně nechtěla opakovat.

15.kolo, čtvrtek 12.4.2018

AVP

Avir Praha

4:6

3:1,1:2,0:3

Branky a nahrávky: 8:24 Alt (Polák, Ivasienko), 10:17 Polák (Ivasienko), 11:44 Alt (Doksanský), 22:07 Linhart (Polák) - 4:10 Hrabák (Kerouš), 18:37 Vaniš (Pavel), 23:47 Kerouš (Adamec), 37:06 Brož (Kerouš, Hrabák), 44:55 Suchý (Přeslička).
Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 6 . Střely na branku: 24:40 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:6 .

Švestka, Voráček - Linhart, Kačena, Doksanský, Ivasienko - Alt, Černý, Polák, Strnad, Rippl, Kolín

Hallada, Dušák (od 11:44) - Hradňanský, Pavel, Kovář, Michálek, Přeslička, Suchý, Kucarov - Kalaš, Adamec, Vaniš, Brož, Kerouš, Krupka, Jindra, Hrabák, Píša, Staněk

A byla to Hostivař, která se ujmula vedení. Když Hrabáka našla přihrávka zcela volného mezi kruhy, pohotovou střelou vtiskl hostům jednogólové vedení snad více než na hokejky, tak do hlav. Soupeř byl rychlejší, více běhal a dostával se k mnoha střeleckým příležitostem. Ani nečekané průniky nebyly zcela ojedinělým zbožím. Odměnou hostům za jejich herní koncentraci byly tři slepené góly v jejich síti. V půlce deváté minuty se prosadil Alt, po něm obracel skóre Polák, a když se míček ocitl pod kontrolem Altu, Hallada vymazán. 3:1!

Druhou část, už s Dušákem v bráně, zahájili hostivařští aktivněji. Zjednodušili koncovku na nevlídném a nehostinném asfaltu. Krásným případem byl rychlý, čistý únik Vaniše. Bohužel soupeř nevyklidil sál a znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Trefil se Linhart. Následně ale v situaci dva na jednoho vybídl Adamec ke skórování Kerouše. 4:3! Prvně jmenovaný si ještě stačil velmi chladně a nezúčastněně zahrát dvojroli s Ivanisienkem v krátkém skeči „dva rozzlobení muži“, která přinesla velkou porci emocí.

Posedět si na dvě minuty ve třetí části odešel domácí Kačena, a Hostivař trestala. Učebnicově zahraná útočná bule po ose Hrabák-Kerouš-Brož znamenala vyrovnání. Domácí stihli ještě několikrát nebezpečně vystrčit růžky, ale v cestě jim vždy stál připravený Dušák. A stejný hráč, kanonýr Brož, dokonal druhý obrat v utkání, když šikovně tečoval Vanišovu střelu. Vítězství už hostům nikdo nesebral, ba naopak bylo zpečetěno dorážkou Suchécho. 4:6!

Lukáš Píša (HBC Hostivař): Do večerního zápasu vlétli s větším nasazením hráči Aviru. I po našem prvním vstřeleném gólu se nenechali rozhodit a strhli vedení 3:1 na svojí stranu. Ve druhé třetině jsme se vzchopili a úspěsnou hrou začali směřovat k lepšímu konci. Ten nakonec díky týmové práci a bojovnosti všech hráčů vyšel, a my si odvezli výhru 6:4.

Daniel Dušák (HBC Hostivař): Do zápasu jsme vstoupili vlažně a rychle jsme po nedůslednostech v obraně inkasovali. Ve druhé třetině se naše hra zvedla a dostali jsme se soupeři na dostřel. Ve třetí třetině jsme již byli lepším týmem a díky vysokému nasazení jsme zápas zaslouženě otočili a radovali se z výhry.