23.10.2016 Reportáž

Hostivař udeřila v Kolíně a po právu si připisuje tři body!

Další výjezd na ne-plastový povrch Hostivař čekal na půdu Kolínského celku. Ten měl před víkendem nejméně odehraných zápasů v lize. Ze zkušenosti jsme čekali tvrdý střet.

6.kolo, sobota 22.10.2016

KOL

Kolín

2:4

0,1:0:2,2:1

Branky a nahrávky: 13:15 Boreček (Staněk), 20:11 Kalaš (Brož), 29:30 Hrabák (Coufalík), 39:07 Brož (Kalaš).
Rozhodčí: Chmel . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 14 . Střely na branku: 31:45 . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4 .

Křivánek - Glaser, Shrbený, Vlasák, Marek, Pospíšil, Šíp, Štěpánek, Bášti

Janovec, Hallada - Suchý, Přeslička, Kerouš, Těšínský, Zvolský, Pavel - Brož, Kalaš, Hrabák, Staněk, Boreček, Coufalík

Začátek celého poměřování sil poznamenala překvapivě aktivní hra domácích. Trenérskou dvojici na druhé střídačce doslova zaskočila jednoduchým přechodem středního pásma a častou střelbou. Šance nechyběly ani na straně Hostivaře, ale byli to kolínští, kteří se častěji vyskytovali v útočném pásmu. Výpustným ventilem byl Boreček, který se po dobré spolupráci celého druhého útoku dostal k zakončení a střelou do horního růžku se nemýlil. Nejedna situace pak ukázala velký rozdíl mezi oběma mužstvy, přizpůsobit se tamnějšímu nerovnému povrchu byl pro hosty tvrdý oříšek. Bylo znát, čemu naše hole holdují.

Po první přestávce se situace změnila a na hřišti úřadovali borci ve žlutých dresech. Tvrzení podporuje i notná střelecká převaha. Přetavení v další gólové oslavy přišlo v čase 20:11, kdy se prosadil Kalaš! K přitáhnutí šroubků přispěli i dvě nabídnuté přesilové hry. A zatímco jedno omluvné slovo překvapivě poslalo druhého střelce (Kalaše) na desetiminutový odpočinek, stalo se to. Sto-jedenácti kilový atlet (Tomáš Hrabák, pozn.) zavětřil šanci, dal se do pohybu a vzal dráhu. Po vsítěné brance si pak mezi hlubokými nádechy a výdechy našel chvilku času na své kamarády z lajny ke chvilce sdílené radosti. Ve druhé třetině se zrodilo vícero akcí, i těch oku lahodícím. A přestože žádná z nich už nevedla ke gólu, početná divácká kulisa měla rozhodně nad čím plesat.

Ze zbytku zápasu musím vypíchnout pět minut, kdy se nad plným bodovým ziskem začala stahovat mračna. Domácí přitvrdili, a když Glaser přešel přes Borečka, Janovec kapituloval poprvé. Obrázek hry se překvapivě příliš nezměnil. Kolínští dále spoléhali na brejkové situace a z toho vyplívající rychlé přečíslování hostující obrany. Po chybné rozehrávce o dvě minuty později jim byla nabídnuta další taková šance. Krátké působení v útočné třetině skončilo Pospíšilovou střelou, 2:3! V tomto okamžiku se lámal chleba. Definitivní klid pro hostivařské přišel chvilku před čtyřicátou minutou utkání, kdy opět vynikla krása kolektivního sportu. Od zvládnuté buly, přes vrácenou hru za branku soupeře, nahrávajícího Kalaše až ke skórujícímu Brožovi! Následná hra bez brankáře na výsledku nic nezměnila.

Tomáš Hrabák (HBC Hostivař): "Soupeř hrál tvrdě a to se mi líbilo. Škoda, že soupeř uměl rány jenom rozdávat. Nicméně se nehrálo zákeřně a to s povděkem kvituji. Dva góly jsme si určitě zasloužili, ale body bereme zaslouženě."