Hned po příjezdu do Berouna čekalo na trenérské duo Fišer - Krupka nepříjemné překvapení. Nedostatek dresů...

KEL

Kelti 2008

0:6

0:1, 0:4, 0:1

Branky a nahrávky: 2:30 Smetana (Maali), 13:33 Maali (Smetana), 15:21 Prager (Mikšovský), 17:44 Smetana (Houška, Maali), 23:17 Maali (Mikšovský, Stoulil), 32:25 Nestrojil (Stoulil, Štamfest) .
Rozhodčí: Mervínský . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 43 . Střely na branku: 17:26 . Průběh utkání: 0:6 .

Kurhajec - Betlach, Hejda, Kolman, Tkadlec, Tvaroch - Černý, Havel, Krbec, Mišina, Mühlfeld, Urban, Žežulka

Knotek (od 18.Drahoš) - Dvořák, Houška, Mikšovský, Svatoň, Zámečník - Bauer, Bezpalec, Halíř, Lehner, Maali, Nestrojil, Prager, Smetana, Stoulil, Štamfest

Situace, která se u menších kategorií (včetně mladších žáků), dala vždy nějak vyřešit domluvou a improvizací (nechat brankáře chytat v jiné dresu a půjčit brankářův hráči, který nemá), byla najednou strašným problémem.

Ale zpět k zápasu. Hostivařští trenéři tak museli vyškrtnout jedno jméno a náhoda nakonec ukázala na Petra Mikšovského. Ne nadarmo se ale říká, co tě nezabije, to tě posílí. Hostivařští vlétli do utkání nažhavení a každý hráč chtěl ukázat, že si místo v sestavě zaslouží. Kelti byli zatlačeni do obranného pásma, ale Hostivaři chyběla přesnost v zakončení. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0, když přesnou přihrávku Maaliho zakončil do prázdné Richard Smetana.

Druhá třetina nabídla první šance domácích, ale proti byl pozorný Knotek, a tak mohla Hostivař vesele navyšovat svůj náskok. Nejdříve si při přesilovce vyměnili role Smetana s Maalim. Prvně jmenovaný nahrával a druhý střílel, 2:0. Hostivař hrála ve velké pohodě a za necelé dvě minuty zužitkoval přesný pas Michala Mikšovského Jonáš Prager a zvyšoval na 3:0. Opět neutekli ani dvě minutky a svým druhým gólem v zápase zvyšoval na 4:0 Smetana. Na závěr druhé třetiny si schoval milimetrovou přihrávku Michal Mikšovský, který doslova trefil Maaliho, od kterého se míček odrazil za bezmocného brankáře domácích, 5:0.

Ve třetí třetině začali hráči Hostivaře rotovat sestavou, aby si vyzkoušeli i jiné pozice, než na které jsou zvyklí a tím se brankostroj zastavil, hra se více vyrovnala, ale vynikající Drahoš soupeři radost z gólu nedopřál. Poslední slovo tak měla opět Hostivař! Po přesné přihrávce Stoulila vstřelil svou první branku za mladší žáky přípravkář Pavel Nestrojil a dal tak utkání konečnou podobu.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!