Mladší dorost v Ústí nad Labem drama nepřipustil! Prosadilo se osm střelců!

Po týdnu, kdy jejich hokejky nečinně postávali v koutě, zavítali mladší dorostenci k dalšímu extraligovému souboji na půdu Ústí nad Labem.

UNL

Ústí n. Labem

1:9

1:2, 0:3, 0:4

Branky a nahrávky: 4:40 Bůžek (Srp), 10:12 Kucharčík (Vaniš), 18:06 Vaniš (Kucharčík, Sedláček), 19:00 Srp, 28:15 Fic (Srp), 30:42 Vosátka (Kucharčík, Vaniš), 36:15 Vosátka (Hroch, Kucharčík), 40:46 Sedláček (Vaniš, Hroch), 44:48 Sousedík (Waltr) .
Rozhodčí: Bartoš, Fedák . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 27 . Střely na branku: 19:40 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:9 .

Tůma (od 31.Zavadilová) - Černý, Janáček, Kapusta, Navarra, Suchanová - Jičínský, Kastner, Kuželová, Lahovský, Lukáš, Maixner, Myškovský, Svitáková, Škurla, Štroufová

Skalický - Vaniš D., Sedláček, Fic, Kolář, Kořínek, Jirsák, Zíma - Kucharčík, Srp, Vosátka, Mašek, Hroch, Bůžek, Waltr, Mareš, Kápička, Sousedík

Natěšení hostivařští hned od počátku dávali najevo, že nepřijeli jen na výlet a že jim hokejbal přes týden opravdu chyběl. První třetina se povětšinou odehrávala v obranném pásmu domácího Ústí, které se občas pokusilo zahrozit rychlým protiútokem. Většinou v situacích, kdy se všech pět hráčů Hostivaře snažilo ztéci svatyni domácího gólmana. I přes značnou převahu se to hostivařským podařilo pouze dvakrát. Trefili se šikovně z před brány Bůžek a po hezké kombinaci první pětky vymetl všechny pavučiny svojí střelou Kucharčík. Soupeř těsně před koncem třetiny korigoval z trestného střílení.

Druhá třetina přinesla pokračující tlak Hostivaře, který pomalu přinášel další góly v síti domácích. Postupně se trefili od modré obránce Vaniš, důrazný kapitán David Srp a poveden individuální akcí zaznamenal svůj letošní první gól obránce Tomáš Fic. na hostivařských bylo vidět, jak si zápas užívají a překvapivě se ani neuchýlili ke svojí tradiční holomajzně, kterou většinou předvádějí, když mají zápas takto pevně ve svých rukách.

Naopak, i ve třetí třetině pěkných akcí přibývalo a došlo i na další góly. Konkrétně je měli na svědomí dvakrát útočník Vosátka, po pěkné akci skóroval obránce Sedláček a gólovou tečku za utkáním napsala třetí pětka a skórující Kryštof Sousedík. Na celém mužstvu i realizačním týmu byla znát spokojenost z předvedeného výkonu, nicméně všichni už vzhlížejí k dalšímu zápasovému programu, který bude velmi náročný.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Odehráli jsme zcela určitě povedené utkání, na klukách byla vidět radost ze hry. Nesmíme ale usínat na vavřínech. Hned v nadcházející neděli nás prověří Kladno a pak vyjíždíme do Pardubic. Takže o zábavu máme postaráno.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!