21.11.2017 Reportáž

Mladší dorost si z Pardubic odvezl půltucet! „Přejeli nás jak krajinu", říká trenér Vaniš!

V nedělním deštivém podvečeru se mladší dorostenci postavili dosavadnímu vedoucímu celku tabulky. Mužstvo Pardubic bylo v průběhu sezóny zatím jediným týmem, který dokázal hostivařské mužstvo pokořit. Dal se tak očekávat tuhý a vyrovnaný boj. (Foto: Pavel Foršt)

10.kolo, neděle 19.11.2017

PCE

Pardubice

6:1

4:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8:49 Vosátka (Vaniš, Kucharčík) .
Rozhodčí: Shejbal, Nekola . Vyloučení: 4:9 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 29:20 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1 .

Foršt (Bitnar) - Geisler, Janeček, Kubíček, Baráková, Kopřiva, Jedlička, Hálek, Školoudík - Moravec, Zeman, Licek, Langr, Tichý, Mach, Kopsa, Pavlíček, Kábrtová, Šťastný, Hruška

Dostál - Vaniš D., Sedláček, Fic, Kolář, Kořínek, Zíma - Kucharčík, Čejka, Vosátka, Mašek, Srp, Hroch, Bůžek, Mareš, Trávníček, Kápička, Sousedík

Všechny předpoklady padly s prvním buly zápasu. Domácí tým na hosty z Prahy vlétl jako uragán a nežli se překvapený, a jednoznačně hůře obutý pražský celek na kluzkém pardubickém plastu vzpamatoval, prohrával 0-3. To ještě další velké šance soupeře zneškodnil dobře chytající Dostál nebo je obrana se štěstím odvrátila. Uplynulo necelých deset minut a bylo téměř po zápase. Jiskřičku naděje sice vykřesal šikovnou dorážkou z předbrankového prostoru Vosátka, ale i ta po chvíli zhasla, když soupeř zvýšil na 1-4 z pohledu Hostivaře.

Druhá třetina nabídla poměrně rozháranou podívanou, což bylo způsobeno množstvím vyloučení, zejména na straně hostujícího mužstva. To sice nepřestávalo bojovat, ale na rozjeté domácí to tentokrát nestačilo. Naopak, hostivařští měli plné nohy a ruce práce, aby neinkasovalo další góly v množících se oslabeních.

Na začátku třetí třetiny mohli hosté alespoň korigovat nepříznivý stav při přesilovce 5 na 3, ale domácí se poměrně lehce ubránili a pokračovali dále ve velmi dobrém výkonu, který zhruba pět minut před koncem korunovali šestým gólem v síti bezmocného Dostála.

Ke cti hostivařských hráčů zcela jistě slouží, že po celý zápas nerezignovali a do posledních minut se snažili s výsledkem zápasu něco udělat. Pardubičtí byli ale tentokrát nad jejich síly a zcela jasný výsledek odpovídal dění na hřišti.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Soupeř se na nás skvěle připravil a přejel nás jak krajinu. Takový je ale sport. Nemůžeme pořád vyhrávat. Je potřeba se z prohry rychle oklepat a dobře se nachystat na další zápasy. Soutěž je ještě dlouhá a velice vyrovnaná.