05.11.2023 Reportáž

Junior Lehner ovládl duel s Piráty! Na další výhře A týmu se podílel čtyřmi góly!

Hostivařský A tým se po volném víkendu a úspěšném zápase v Českém poháru vypravil v rámci 10. kola Crossdock Extraligy hokejbalu venkovnímu utkání, ve kterém se představil na půdě tým Hradce Králové. Přesto, že proti Pirátům Hostivař nastupovala jako jasný favorit, nebylo tomu tak. I přes to si Hostivař pohodlně došla pro další tři body do extraligové tabulky a i nadále tak okupuje nejvyšší příčku. V utkání zazářil především útočník Petr Lehner!

10., sobota 4.11.2023

HKR

Hradec Králové

4:6

1:2, 1:2, 2:2

Branky a nahrávky: 2:55 Lehner (D.Vaniš), 10:22 Lehner (Kucharčík, Hrabár), 15:34 Čejka (J.Vaniš, Kudela), 21:47 Čejka (Ferfecki, Zámečník), 38:37 Lehner (Čejka, Kudela), 40:17 Lehner .
Rozhodčí: Černý, Cícha . Vyloučení: 9:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 45 . Střely na branku: 27:37 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:6, 4:6 .

Brykner (Vrkoslav) - Jiřík, Vaněk, Palán, Škoda, V.Zeman, Kašpar, J. Zeman - L.Černý, D.Černý, Hrubý, Šimůnek, Síla, Jičínský, Paukrt, Bacovský, Dvořáček

Štoural (Drahoš) - Pírek, Ilušák, Da.Zámečník, Hrabár, Kudela, Kočka - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Dostál, Kucharčík, Čejka, Urbanec, Ferfecki, Mikšovský

Hostivař vstoupila do utkání ve velkém stylu a byla aktivnější. Skóre otevřel ve třetí minutě po vysunutí od Taufera Petr Lehner, který Bryknera překonal střelou na levou tyč. Šimůnek ale poté, též v přesilové hře, povedenou střelou vyrovnal a začínalo se od nuly. Pražané předváděli nadále líbivý kombinační hokejbal a brzy tak opět vedli. Lehner obdržel milimetrový pas a střelou bez přípravy rozvlnil síť!

Na rozdíl dvou branek pak už v úvodu prostřední periody navýšil Čejka, který využil brejkovou situaci dlouhou forhandovou kličkou. I v dalším úniku si pak vedl mazácky a Hostivař během chvilky vedla 4:1! Soupeř ale rozhodně neskládal zbraně, hru vyrovnal a i svoji ztrátu dokázal ztenčit, když se po chybě při rozehrávce Hostivaře před brankou zorientoval Černý a ze vzduchu snížil.

Naději pak domácím vykřesal veterán Bacovský, který upravoval ve třetí minutě třetí třetiny už na 4:3. V dalších minutách plných vyloučení se ale hlavní role zhostil opět Petr Lehner, který vyražené nastřelení míčku při vlastním oslabení doběhl a jednoruč rozradostnil hostivařskou střídačku! Dovršení prvního extraligového hattricku ho ale viditelně neuspokojilo a byl to opět on a opět ve vlastním oslabení, kdo rozhodl o osudu zápasu. Na modré obral domácího obránce o míček a v úniku a backhandové kličce si roztáhl nohy Bryknera tak jak se sluší a patří, 6:3! V samotném závěru ještě přidal čtvrtý gól Pirátů Lukáš Černý, Hostivař už si ale další výhru pohlídala z Hradce Králové přivezla další tři body!

Petr Lehner (útočník HBC Hostivař) - Zápas s Hradcem se mi celkově líbil, občas se nám sice nedařili věci co normálně zvládáme, ve druhé třetině jsme i trošku polevili, ale jinak si myslím, že to byl slušný výkon za tři body, a to je hlavní. Osobně se mi střelecky zadařilo, za což jsem moc rád. Doufám, že udržíme formu a ukážeme to proti Svítkovu.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!