Ke druhému semifinálovému duelu zajížděli hostivařští do Plzně až v neděli odpoledne. S čistou hlavou a touhou uspět...

Plzeň

4:1

0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 11:16 J.Vaniš (Čejka) .
Rozhodčí: Cícha, Žák . Vyloučení: 6:9 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 110 . Střely na branku: 30:26 . Průběh utkání: 0:1, 4:1 .

Hrubý (Rovaš) - Ulč, Ulč, Kovařík, Štípek, Šilhán, Jirka, Šlechta - Vobruba, Majer, Votípka, Hurt, Drož, Lokajíček, Bočan, Salfický, Svoboda, Rosič, Galla

Dušák (od 40.Štoural) - Kořínek, Novotný, Macek, Němec, Kubeš, D.Vaniš - Plohmer, J.Vaniš, Čejka, T.Lhota, Nocar, L.Lhota, Hroch, Srp, Jachek, Zyta, Zámečník, Němeček, Maťocha

První třetina hostivařským vyšla na jedničku, byli střelecky aktivnější a dařilo se jim narušovat rozehrávku domácích hráčů. První přesilovou hru se sice využít nepodařilo, krátce po jejím skončení ale našel Čejka Jiřího Vaniše, který přesnou střelou otevřel skóre. Pražané vyslali v úvodní části na Hrubého šestnáct střel, další už za svá záda ale nepropustil a Hostivař tak vedla, stejně jako v sobotu, po první periodě o jeden gól.

Do té druhé ale vstoupili domácí s výhodou jednoho muže v poli a v závěru přesilovky vyrovnali! Vstřelená branka soupeře nakopla ke zlepšenému pohybu a odměnou jim byl další gól, po chybě hostivařského obránce. V dalších minutách přišla další rána! Kotník obránce Kubeše vypověděl bez cizího zavinění službu a nepřehlédnutelný čahoun se poroučel za pomoci spoluhráčů do kabin a posléze do nemocnice. Novotný krátce na to nepřiměřeně ztrestal domácího kapitána a poroučel s trestem 2+10 minut na lavici hanby, což přineslo další výrazný zásah do sestavy. Plzenští nicméně už další gólový zásah nepřidala a bylo tak stále o co hrát.

K vidění byl i nadále důrazný hokejbal, na hostivařských už ale byla vidět znatelná únava a domácí měli stále více ze hry. V krátkém sledu přidali s přispěním štěstí dva góly a bylo rozhodnuto. Ani jedna z dalších šancí na obou stranách už se do závěrečné sirény neujala a Plzeň se tak po prvním víkendu raduje z vedení v sérii, 2:0.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - V první třetině jsme byli lepší, dařilo se nám narušovat soupeřovu rozehrávku a zaslouženě jsme vedli. Domácí ale poté vyrovnali, posléze využili naší chybu a po zranění našeho klíčového obránce se karta obrátila úplně. Soupeř byl po zbytek utkání lepší a kontroloval hru. Po inkasování třetí, smolné branky, jsme už neměli na dotažení ztráty sil.