Hrozný! Starší dorost vysoko prohrál v daleké Karviné!

Hrozný hrozný hrozný! Jinak se to popsat nedá! Ono už cesta vlakem do Karviné by byla možná na samostatný článek, jsme ale klub zaměřený na sport, a tak se nebudeme k premiérové cestě za pomocí Českých drah vyjadřovat :)

Karviná

8:1

4:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6:35 Čejka (J.Vaniš) .
Rozhodčí: Olesz, Popelka . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 92 . Střely na branku: 39:34 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1 .

Mokrý (Halouzka) - Serioszková, Plánka, Korzeniowski, Flax, Kalus, Dzik - Frojda, Palová, Baló, Strapáč, Kamenský, Novák, Stromko, Čapka, Králik, Škorpíková, Procházka

Dušák - Kubeš, D.Vaniš, Kořínek, Novotný - J.Vaniš, Čejka, Zyta, T.Lhota, Nocar, L.Lhota, Plohmer, Němeček, Zámečník

Utkání v Karviné bylo zahájeno s malým zpožděním, nic ale přes prvním vhazováním nenasvědčovalo tomu, že si Hostivař odveze osmigólový příděl. Už první míček v obranném pásmu ale po jedenácti vteřinách hry hostivařský obránce podcenil a Čapka chladnokrevně trestal. Hosté byli jako opaření! V páté minutě navíc důrazný Kalus přidal druhý gól a šlo do tuhého, zvláště, když domácí dostali možnost první přesilové hry po vyloučení Kubeše. Hostivař si paradoxně v početní nevýhodě vytvořila dobré šance ke skórování a tu nejméně nebezpečnou i využila, když Čejka překvapil Mokrého backhandovou střelou přes keř hokejek. Zdálo se, že je Hostivař ve hře... Celých patnáct vteřin! Poté ale pokračující přesilovku využil ospalou střelou Kamenský a bylo to znovu o dva góly. Hrála se vyrovnaná partie a hosté měli další šance, které ale končili mimo nebo na pozorném brankáři domácích. Střelec třetího gólu Karviné navíc v jedenácté minutě přidal z úhlu čtvrtý gól a tady přestávala veškerá legrace! Vniveč přišly i další příležitosti hostů, kteří tak po první části prohrávali o tři góly.

Nebylo zbytí. Hostivařští ostrouhali výjimečně nepříliš početnou sestavu do pouhých dvou útoků a hodlali se v souvislém tlaku dostat soupeři na dostřel. Jenže... Šancí několik, střelba nepřesná a když už zamířil některý z projektilů na branku, zazněl cinkot tyčí. Karviná se mohutně bránila, výborně hrála před vlastní brankou a odměněna byla po devíti minutách, když se míček zjevil po dlouhé době před Dušákem a odrazem od hráče si za něj našel cestu. Střelcem byl šikovný Stromko, který se radoval podruhé ještě v téže minutě. Zvyšoval už na 6:1 a Hostivař byla zralá na ručník. Snížení nepřinesla posléze ani první přesilovka na straně týmu z Prahy a ztráta po dvou třetinách tak byla děsivá.

Herně vyrovnaná partie byla k vidění ve třetí části, kdy se hostivařští vrátili ke hře na tři útoky. Na zlom bylo pozdě, výborně hrající soupeř sebevědomě mířil za vítězstvím a Hostivaři sloužilo alespoň ke cti, že se i přes nečekaný neúspěch nevydala cestou záludného či nesportovního chování a soustředila se dále na hru, která ale přinášela radost pouze domácím. Další dva projektily z hole hostivařských útočníků skončily na tyči Mokrého svatyně, karvinský Báló byl úspěšnější a zvýšil na 7:1. Osmou branku přidali domácí v posledních vteřinách utkání, ve vlastním oslabení a korunovali tak svou zaslouženou, vysokou výhru.

Hostivařští zažili utkání, které nepamatují a je na pořadu dalších dní se z něho oklepat. Skvěle hrající soupeř si dokráčel k vysokému vítězství a je na místě mu ještě jednou sportovně pogratulovat. Letošní soutěž je skutečně vyrovnaná a bude zajímavé sledovat boje ve vyřazovací části, která může přinést další překvapení.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Z našeho výjezdu do Karviné, kam jsme poprvé a naposledy cestovali vlakem, vznikla překvapivá, drtivá porážka. Dá se říci, že se to sralo od rána, nicméně až na hokejbalovém hřišti jsme dostali od skvěle hrajícího domácího týmu pořádnou lekci z produktivity. Výsledek je brutální, náš brankář by v pátek nechytil ani pohlavní chorobu za ubytovnou Kosmos. Když k tomu připočteme naší koncovku, tři nastřelené tyče a paniku v obranném pásmu, neměli jsme na body fakt nárok. Soupeř hrál opravdu skvěle, efektivně, a zaslouženě vysoko zvítězil.