18.05.2017 Reportáž

Derby mladších žáků s Alpiqem rozhodl větší hlad kladenských!

Závěrečný zápas této sezóny byl pro Hostíky boj o titul proti domácímu Kladnu. Oba týmy byly před zápasem vehecované na maximum. Napětí by se dalo krájet. A to nejen mezi hráči, trenéry, ale i v řadách fanoušků obou týmů...

24.kolo, neděle 14.5.2017

KLA

Kladno

4:2

1:0, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 13:13 Šťastný (Nguyen, Sucharda), 30:36 Šťastný (Nguyen, Zámečník) .
Rozhodčí: Procházka, Paiskr . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 124 . Střely na branku: 24:8 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2 .

Křemenák (Jones) - Lejsek, Lejsek, Ježek, Petrášek, Řešátko, Štěpánek, Cajthaml, Jedelský, Rod, Reitmaier, Daníček, Vela, Schonherr, Jelínek, Patera, Tomášek

Keprt (Drahoš) - Houška, Zámečník, Sucharda, Ilušák, Nguyen - Lehner, Šťastný, Grepl, Prager, Malysz, Stoulil, Smetana

Hned úvod první třetiny patřil domácím. Třetí minuta byla klíčovým momentem. Nejdříve domácí se štěstím dopravili za záda Toma Keprta míček, který se odrazil do brány od nohy bránícího Jakuba Suchardy. Pár vteřin na to jsme měli výhodu přesilové hry po faulu na Lukáše Grepla, k vyrovnání se ale hosté nedopracovali.

Přestávku vyplnilo vystoupení mladých roztleskávaček a některým hráčům z toho lezl jazyk před mřížku.

Druhou třetinu začali opět lépe domácí a zvýšili na 2:0. Rychlý kontra gól z hole Adama Šťastného za asistence Nguyena a Suchardy vnesl do našich řad naději. Kladenští však ještě do konce prostřední části dvakrát navýšili skóre.

Za stavu 4:1 a po krásném vystoupení mažoretek jsme vstoupili do třetí periody s odhodláním změnit stav ve svůj prospěch. Snížit se podařilo až v jedenácté minutě opět Šťastnému, po asistenci Nguyena a Zámečníka. Bohužel už bylo málo času na změnu a se závěrečnou sirénou zůstalo na světelné tabuli konečné skóre 4:2.

Kladenští hráči mohli začít slavit nejen titul mistra regionální soutěže, ale i důstojné rozloučení s hokejbalovým stánkem, který čeká velká rekonstrukce.

Tibor Zámečník (Asistent trenéra HBC Hostivař) - „Ano, takhle by měl vypadat kvalitní zápas. Moderátor, vyplnění přestávky vystoupeními a v neposlední řadě napínavá hra. Oba týmy ukázaly velkého ducha, ale větší hlad po vítězství měli domácí. Teď po zápase se vyrojí spousta „kdyby“, ale být druhý není vůbec špatné. Kladenským blahopřejeme k titulu a k novému hřišti."