Čtvrtá výhra mladších žáků, kteří se stále drží na špici!

V neděli odpoledne dorazil do Koma Areny mladičký a šikovný tým z Lužin, který si v úvodu nové sezóny nevede vůbec špatně.

5:1

1:0, 2:1, 2:0

KER

Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 7:00 Ferfecki (Lehner), 13:51 Mikšovský (Ferfecki), 22:09 Grepl (Šťastný), 30:36 Grepl (Šťastný), 35:59 Šťastný (Grepl) .
Rozhodčí: Volkán, . Vyloučení: 3:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 77 . Střely na branku: 23:14 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 .

Drahoš - Zámečník, Mikšovský, Dvořák, Houška - Ferfecki, Grepl, Šťastný, Malysz, Stoulil, Prager, Smetana, Štamfest, Lehner

Slaboch - Bartko, Havel, Kos, Matula, Šusta, Adam, Drnec, Banda, Chán, Néma, Grigera, Stašák, Nevšímal

Úvodní část se nesla v duchu plných žaludků po nedělním obědě. Pohyb a mířidla Hostíků byly zřejmě rozladěné řízky. V sedmé minutě po střele mimo bránu se míček dostal k Lehnerovi, který naservíroval přihrávku Ferfeckému a ten zasunul za záda brankáře Slabocha. Zbytek třetiny se odehrál ve stejném tempu a mladému týmu z Lužin jsme dovolovali výlety před našeho ochránce svatyně Drahoše, který ovšem vše jistil.

Začátek druhé periody pokračoval nastaveným tempem. Přesto ve čtrnácté minutě po přihrávce Ferfeckého skóroval Mikšovský střelou po zemi. První gól za mladší žáky, to bude bábovka do šatny. Bohužel přesně po minutě snižoval přípravkář Kertů Janda na 2:1. Hostivař působila bezzubým projevem. Kde jsou naši střelci z obrany? Kde jsou lídři? Honilo se hlavami trenérů i diváků. Na lavičce se po ujasnění a vysvětlení situací, které předcházely našim chybkám, začali pomalu zvedat hlavy Hostíků a začali se hecovat navzájem. A ono to přišlo. Po sekání si šel na trestnou odpočinout Mikšovský. Ve výborně odehraném oslabení naší speciální čtveřice Zámečník, Houška, Šťastný a Grepl vyhrál Šťastný vhazování, míček si našel Grepla a ten po úprku střílí na branku. Míček však zůstal mezi nohami brankáře a dobíhající Lukyn Grepl jemným, ba přímo hodinářským ťuknutím do míčku navýšil na 3:1.

Do závěrečné části nedělního zápasu jsem již vstupovali klidněji a naši borci byli již ve své kůži. Ve třicáté minutě, opět po ose Šťastný – Grepl, se rozvlnila síť za zády brankáře Kertu Parku počtvrté. To je ono! Za brankou Máry Drahoše byla vidět mexická vlna v počtu tří domácích diváků. Třináct vteřin před koncem přišel faul Ferfeckého, po kterém na hřiště opět nastoupila čtveřice určená pro oslabení. Pokyn z lavičky zněl jasně. „Zkuste dát gól!“ . Tentokrát si Šťastný a Grepl role vyměnili a prvně jmenovaný vsítil gól v čase 35:59,999999. Závěrečná siréna třetí třetiny tak byla i oslavným zahoukáním vstřeleného gólu na 5:1.

Grepl Tomáš (trenér HBC Hostivař): Proti mladému Kertu jsme ze začátku hráli trochu zakřiknutě, ale pak jsme se rozjeli. Ne vždycky to může být od první vteřiny bum,bum,prásk,prásk,gól. To dělá sport sportem. Jsem spokojený.