26.10.2016 Reportáž

Ani Rakovník starší žáky z čela tabulky nesesadil!

Neděle přivála do Koma Areny soupeře z Rakovníka, který se sice dosud drží v suterénu tabulky, v předminulém víkendu si ale vyšlápl na favorizovanou Plzeň...

8.kolo, neděle 23.10.2016

3:0

0:0, 1:0, 2:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 18:22 Kucharčík (Vaniš), 30:32 Vaniš (Waltr), 44:05 Srp (Kucharčík, Vaniš) .
Rozhodčí: Zíma, Chmel . Vyloučení: 8:8 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 55:11 . Průběh utkání: 3:0 .

Skalický (Janšta) - Fic, Jirsák, Zíma, Ježdík, Vaniš, Sedláček - Štoural, Waltr, Kucharčík, Mašek, Srp, Kápička, Štika, Hroch

Nistor (Muškát) - Molnár, Fišer, Čech, Macák, Dudič, Köhler - Nistor, Císař, Poul, Sýkora, Mendel, Korf, Panoch, Průcha, Sušánka

Neděle přinesla dramatický souboj až do posledních minut. Soupeřem Hostivaře byl tentokrát Rakovník. Úvodní třetinu komplikoval kluzký povrch, což sebou přineslo i několik nebezpečně vyhlížejících pádů na obou stranách. Od začátku se hrálo nahoru dolů a obě mužstva nešetřila důrazem, což postupně vygradovalo do několika potyček a vyloučení. Bohužel, byli to hlavně hráči Hostivaře, kteří neudrželi nervy na uzdě. Nejdříve obránce Sedláček zbytečně diskutoval s rozhodčím a vyfasoval osobní, desetiminutový trest a za pár okamžiků velice ostře fauloval soupeře hostivařský Tomáš Fic, který šel předčasně pod sprchy. Domácí všechna oslabení úspěšně přečkali a po první třetině byl stav bez branek.

Od druhé třetiny začalo hřiště postupně schnout a tlak domácích začínal sílit. Narůstal také počet střeleckých pokusů, ale ty povětšinou končili na výborném brankáři Rakovníka. Ten s přehledem všechny šance likvidoval, nebo zasahovat ani nemusel, protože nespočet střel končil mimo jeho svatyni. Domácím tak pomohla až dobře sehraná přesilovka, kdy po několika neúspěšných pokusech útočná pětice pěkně rozehrála kombinaci v útočném pásmu, křižný pas Vaniše našel Kucharčíka a ten se švihem nemýlil, 1-0.

Ani ve třetí třetině se obraz hry neměnil. Domácí byli aktivní, ale soupeř byl stále velmi bojovný a několik ošemetných situací musel řešit také brankář domácích Marek Skalický. Soustavný tlak Hostivaře ale sílil a resultoval v pěknou branku obránce Vaniše, který se na útočné modré čáře uvolnil a ranou pod gólmanovu lapačku rozvlnil síť, 2-0. Ani potom se ale hráči Rakovníka nehodlali vzdát. Jejich snaha vrcholila zhruba pět minut před koncem, kdy při přesilovce sáhli k variantě hry bez brankáře. Ani to však nevedlo ke kýženému snížení a tak na konečných 3-0 pro Hostivař zvyšoval před koncem po šikovném uvolnění a blafáku David Srp.

Další nula na kontě hostivařského gólmana, tentokráte Marka Skalického a tři body zůstaly v Koma aréně. Starší žáci tak uzavřeli povedený víkend a budou si užívat týdenního volna.

Jaroslav Skalický (asistent trenéra) - "Nedělní utkání bylo diametrálně jiné od toho sobotního, těžší… zejména díky obraně hostí a ochránci svatyně. Z úvodu jsme doplatili na neukázněnost hráčů a bohužel těch klíčových! Tudíž jsme museli dát dohromady hráče, kteří nás určitě mile překvapili. Zápas jsme ale zvládli pílí, bojovností a skvělým pohybem na hřišti. Brankář nám dlouho nechtěl svou branku otevřít, ale povedlo se. Musím poznamenat, že hráči se opět z těchto nových poznatků můžou ponaučit a vzít si tyto cenné zkušenosti s sebou nejen do sportovního života. Skvělé je, že oba naši brankáři tento víkend neinkasovali z 21 střeleckých pokusů a klukům patří velké díky, protože to, co probíhá na střídačce bych ze srdce přál každému trenérovi. Zažít tuto atmosféru, hecování, povzbuzení, okamžiky kdy hráč, který se omlouvá kvůli své chybě… Je to víc než zápas, je to víc než sport. Neděle nám trenérům nabídla nádherný zápas a jsme moc rádi, že kluci to zvládli."