29.03.2017 Reportáž

Mladší dorost otočil v Plzni nepříznivý stav a vstoupil do Extraligy vítězně!

Mladší dorost vstoupil do jarní čtvrtfinálové skupiny utkáním v Plzni a hostivařští rozhodně snadný duel neočekávali. Včera totiž není dnes a Plzeň byla dle předpokladu tentokrát jiným, mnohem kvalitnějším soupeřem, než v turnajových kláních v této sezóně...

15.kolo, neděle 26.3.2017

PLZ

Plzeň

3:4

2:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 18:11 O.Nocar (J.Vaniš), 21:52 Čejka (Kubeš), 37:54 Vosátka (Čejka), 42:24 Macek (Zyta) .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 20:25 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4 .

Kojzar (Rovaš) - Fiala, Foniok, Holeček, Jonák, Šilhán, Šůcha - Bouší, Galla, Hýbl, Chramosta, Poláček, Reiser, Štípek, Votípka, Miksan

Štoural (Dostál) - Kubeš, Vaniš, M.Nocar, Sedláček, Macek, Němec - Vosátka, Čejka, Zyta, O.Nocar, J.Vaniš, Mazura, Bůžek, Mareš, Zámečník

Od samotného úvodu se hrál rychlý a velice kvalitní hokejbal. První šanci měli domácí, Štoural ale nakonec ani nemusel zasahovat. Na druhé straně se brzy zaskvěl třetí útok, který Mečouny zatlačil, ani Zámečník, ani posléze Jáchym Mareš ale domácího brankáře nepřekonali. V úvodu páté minuty dostal soupeř prostor v první početní výhodě, hostivařští ji ale zahráli výborně a skóre se zatím neměnilo. Přesto se halou brzy nesla oslava prvního gólu domácích, když se po chybě obrany prosadil útočník Plzně Hýbl. Ještě hůře mohlo být v dalších minutách, i další oslabení ale odehráli hráči Hostivaře skvěle. V první části bohužel došlo k několika nedorozuměním v obranném pásmu a soupeř ještě před sirénou jednou trestal. Poláček našel před brankou volného Miksana, který prostřelil Štourala. Plzeňané tak z pěti střel vytěžili dva góly a do kabin se jim odcházelo lépe nejen díky dvoubrankovému vedení, ale s vědomím toho, že druhou část začnou s další přesilovou hrou.

Ta se mohla jevit jako klíčová. Na hostivařských hráčích ale byla znát chuť nepříznivý stav otočit a v další nabídnuté přesilovce toho ani tentokrát domácím příliš nedovolili. Zahřmělo naopak na druhé straně haly, kde v signalizované výhodě našel Jiří Vaniš před brankou dobře postaveného Ondřeje Nocara a ten se ze své tradiční pozice nemýlil. Ještě větší radost ale vypukla na střídačce hostí v dalších minutách! Kubeš vysunul rychlonohého Čejku a ten kličkou do backhandu srovnal stav. 2:2! I nadále se poté hrál urputný a fyzicky velice náročný hokejbal, ve kterém byl střelecky o něco aktivnější hostující tým Hostivaře. Skóre se už ale neměnilo a s pocitem dobře odvedené práce odcházeli hostivařští do kabin.

Do třetí periody ovšem vstoupili lépe plzeňští a brzy se dostali opět do vedení, když vyraženou střelu pohotově uklidil do klece Galla. Hostivařští bojovali, více šancí ale měl přeci jen soupeř a hosté museli několikrát hasit průšvih doslova na poslední chvilku. V osmatřicáté minutě ale dokázali hráči z Prahy udeřit a díky tlaku do branky a důrazu v brankovišti vyrovnat zásluhou Josefa Vosátky. Začínalo se od nuly. Hra se přelévala ze strany na stranu, do lepších pozic se ale stále dostávali především šikovní hráči Plzně. Hostivař, vědoma si síly soupeře především při vhazování i v individuálním uvolňování se od mantinelu, přešla k jednodušší formě útoku a v posledních minutách se pokoušela míček snáze dostávat k brance domácích. V polovině třiačtyřicáté minuty slavila jedna ze střel ze středního pásma úspěch a šťastným střelcem, kterého posléze zasypali rozjaření spoluhráči, byl obránce Filip Macek. Domácím v závěrečných minutách nepomohl ke srovnání ani oddechový čas a v poslední minutě ani hra bez brankáře. Hosté závěr, stejně jako všechna tři oslabení v utkání, zvládli na jedničku a ve velice vyrovnaném duelu porazili silnou Plzeň 4:3.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Hrál se oboustranně skvělý hokejbal, rychlý, důrazný a současně čistý. Nám utekla první třetina, ve které jsme udělali několik chyb při obsazování hráčů v obranné třetině a i přes střeleckou převahu prohrávali o dvě branky. V této fázi bych ocenil náš tým nejvíce, protože neustále věřil v obrat, myslel pozitivně a dvakrát dokázal nejen vyrovnat nepříznivý stav, ale v závěru ustát tlak Plzně a dokonce vstřelit rozdílový gól. Soupeř ale prokázal obrovskou sílu a při pohledu i na ostatní výsledky jsme rádi, že jsme součástí této jarní soutěže, která je klíčová pro další vývoj hráčů."

Josef Kadaně (trenér HBC Plzeň) - "Výsledek je pro náš tým dost krutý. Kluci hráli převážnou část utkání velmi dobře. Skvěle nám vyšla první třetina, a i když Hostivař během té druhé srovnala, opět jsme šli v té třetí do vedení. Škoda, že se nám nepodařilo dát čtvrtý gól, myslím, že bychom si došli pro vítězství. Stal se však opak. Dvě branky v síti i tak výborného Libora Kojzara znamenaly, že z prvního zápasu nemáme nic. I proto, že jsme nevyužili šance, které jsme si ještě v závěru utkání vytvořili. Do dalšího utkání zapracujeme na činnostech, které z mého úhlu pohledu potřebují ještě zlepšit."