07.11.2017 Reportáž

A tým ztratil utkání s Ďáblicemi v samotném závěru!

K utkání proti zkušeným harcovníkům zajížděl tým Hostivaře tentokrát na Palmovku, kde se očekával vyrovnaný souboj.

4.kolo, neděle 5.11.2017

BBD

Benders Ďáblice

3:2ss

1:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 14:54 Čejka (TS), 29:24 Staněk (Čejka) .
Rozhodčí: Procházka . Vyloučení: 6:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 12 . Střely na branku: 13:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2 .

Dudák - Dušek, Kukla, Netymach, Vávra, Vorobjev - Douša, Gotfríd, Minár, Strouhal, Teč, Tymeš

Hallada (Janovec) - Přeslička, Kerouš, Píša, Suchý, Polesný - Palička, Brož, Kalaš, Čejka, Vaniš, Staněk, Voblikov, Jindra, Boreček

Ďábličtí totiž nejsou žádná ořezávátka a už několikrát prokázali, že se s nimi musí v každém utkání i přes stále narůstající věkový průměr počítat. Neměla to s nimi tentokrát jednoduché ani hostivařská omladina. V kádru mužů se totiž po boku Viktora Staňka poprvé představila dvojice Jiří Vaniš a Jan Čejka, po dlouhém zranění ale na asfaltový plac opět vyběhl například i sedmnáctiletý tankista Michal Polesný.

Hostivař měla od úvodu utkání více ze hry a zvláště první útok domácí obranu pořádně zaměstnával svým pohybem. Ďábličtí ale pozorně bránili a když už se ke střele dostal Palička nebo Brož, byl na místě ještě pozornější brankář Dudák. Štěpán Hallada v brance Hostivaře se ještě ani neohřál a v jedenácté minutě kapituloval, když přesnou přihrávkou našel matador Tymeš rychlíka Teče, který neměl problém uklidit míček do opuštěné branky. Nedůslednost v předbrankovém prostoru tak vrhla Hostivař rázem do pozice dotahujícího týmu. Mladíci v sestavě se postupně rozehrávali a každé střídání byli nebezpečnější. V samotném závěru se s efektivitou sobě vlastní prosmýkl kolem obránce domácích patnáctiletý Čejka, faulován se ale do zakončení nedostal. Nařízené trestné střílení ale zvládl bravurně a rychlou forhandovou kličkou Dudáka překonal. Po první třetině tak byl stav vyrovnaný, 1:1.

Po čtyřminutovém vyloučení střelce vyrovnávající branky, který nechtíc zasáhl holí do obličeje Gotfrída, se domácím naskytla dobrá příležitost k vrácení vedení na svojí stranu. Hostivař ale odehrála oslabení precizně a soupeře k vážnější šanci nepustila. V přesilovce se ale neprosadili ani hosté a když už to vypadalo, že se i po druhé přestávce půjde do kabin za vyrovnaného stavu, ujal se po vhazování v útočné třetině míčku Viktor Staněk a nečekanou střelou Dudáka prostřelil. Hostivař se tak po další brance v závěru třetiny konečně dostala do vedení!

I ve třetí části byla Hostivař nebezpečnější, všechny pokusy ale končily nad brankou domácích nebo brankáři Dudákovi. Největší příležitost ke skórování měl Vaniš, který v úniku pouze orazítkoval masku ďáblického strážce svatyně. A když už se zdálo, že se ve třetině, ve které byly k vidění i dva vzájemné tresty, už nic zásadního nestane, napřáhl ve středním pásmu další z veteránů Zdeněk Dušek! Branku sice netrefil, přesto svůj tým rozradostnil, když si od mantinelu odražený míček našel cestu za brankáře Halladu odrazem od jeho bot. Do konce zápasu v tu chvilku zbývalo pouhých 25 vteřin. V posledních vteřinách dostal míček do branky ještě Čejka, gól ale nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti, a tak musela rozhodnout loterie v podobě samostatných nájezdů.

Miloš Teč v dresu Ďáblic Halladu překonal, za Hostivař ale kontroloval pouze mladičký Čejka, který posléze svůj gól odvolal. Brankář Dudák totiž už před zakončením zasáhl svou holí. Hostivařští tak z utkání, ve kterém měli více ze hry i více střeleckých příležitostí, vytěžili proti zkušenému soupeři pouhý bod.