21.04.2024 Reportáž

A tým odstartoval své třetí extraligové play-off vítězstvím! V úvodní přestřelce porazil Karvinou!

Hostivařský A tým vstoupil během sobotního odpoledne do prvního čtvrtfinálové utkání Crossdock Extraligy hokejbalu, ve kterém přivítal tým Karviné. Úvodní utkání přineslo velkou přestřelku, ve kterém Hostivař vybojovala své historicky první vítězství v extraligovém play-off a první bod do čtvrtfinálové série!

ČF1, sobota 20.4.2024

8:3

4:2, 2:0, 2:1

KAR

Karviná

Branky a nahrávky: 3:26 J.Vaniš (Čejka, Kudela), 4:52 Průcha (Čejka, D.Vaniš), 8:34 Kucharčík (Kudela, Průcha), 14:37 D.Vaniš (Průcha, Čejka), 20:30 Čejka (Kucharčík), 24:28 Čejka (Kudela, Průcha), 44:09 Da.Zámečník (Ferfecki, Švanda), 44:22 Hroch (Da.Zámečník, Ferfecki) .
Rozhodčí: Havelka, Jonák . Vyloučení: 6:7 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 132 . Střely na branku: 43:19 . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3 .

Štoural (Brykner) - Čápek, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Číž, Švanda, Da.Zámečník - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Taufer, Urbanec, Pátek, Hroch, Ferfecki, Lehner, Mikšovský

Mokry (Smetana) - Zahradníček, Růžička, Sladký, Niedoba, Zaremba, D.Procházka - Fárský, Juraško, Pala, Pořízek, Rosůlek, Wróbel, A.Procházka, Puzoň, Barnošák, Voznica

Úvodní zápas měl pro Hostivařský A tým začátek jako z říše snů! Již ve 4. minutě šla při první přesilové hře Hostivař do vedení a první ránu dal kapitán! Útočník Jiří Vaniš prostřelil brankáře Mokryho po nahrávce Jana Čejky! V 5. minutě rozjásal přes 130 diváků v Hostivařském hokejbalovém areálu Michal Průcha, který zvýšil na 2:0! V 9. minutě Hostivař odskočila hned do tříbrankového vedení! Na 3:0 upravil útočník Hostivaře Samuel Kucharčík! V 13. minutě se provinila faulem také Hostivař a dala hostům z Karviné možnost přesilové hry. Tu v čase 13:04 využil obránce Niedoba. O 42 vteřin později se Karviná prosadila znovu. Tentokrát se prosadil útočník Juraško. O necelou minutu později Hostivař na dvě branky hostů zareagovala! Na 4:2 zvýšil Daniel Vaniš! Tento stav rovněž platil i během první přestávky tohoto čtvrtfinálového utkání.

Druhá třetina už byla poněkud klidnější než ta úvodní. Přesto Hostivař pokračovala ve svém dobrém výkonu a po pár minutách za to byla odměněna. V 21. minutě zvýšil na 5:2 Nejproduktivnější hráč Hostivaře v základní části Jan Čejka! V 23. minutě se Karvinský útočník Puzoň provinil dalším trestem. Následnou přesilovou hru Hostivař znovu využila a trefil se opět útočník Jan Čejka! Po druhé třetině tedy Hostivař své vedení ještě navýšila, konkrétně na stav 6:2.

Hostivař v záverečné třetině s poklidem kontrolovala svůj velký náskok. I přes to se ale Karviná dokázala prosadit. V 40. minutě zkorigoval skóre utkání na 6:3 svojí druhou brankou obránce Niedoba. V závěrečných minutách Hostivař zavelela k závěrečnému náporu, ve kterém nedala soupeři šanci vstřelit další branku. Při tomto náporu zvýšil nejprve v čase 44:09 první branku za A tým Hostivaře obránce Daniel Zámečník. Pak v čase 44:22 dal finální tečku za první čtvrtfinálovou výhrou útočník Marek Hroch! Hostivař tedy první bitvu proti Karviné vyhrála výsledkem 8:3 a ujmula se tak vedení v série. Pro Hostivař je to zároveň historicky první vyhrané utkání v Extraligovém play-off.

Pokračovaní čtvrtfinálové série je v plánu hned na zítřek, tentokrát ovšem od 11:00 v Hostivařském hokejbalovém areálu.

Marek Hroch (Útočník HBC Hostivař) - Dnes poměrně dobrá první výhra v sérii na domácím hřišti. Důležité bylo, že se nám podařilo dát rychlé tři góly a zbavit se obav ze střelecké smůly hned v úvodu. Vysoký výsledek v jednom zápase play-off ale vůbec nic neznamená a my se musíme soustředit na to, abychom byli efektivní i v následujících utkáních a nenechali se uspokojit úvodním dobrým výsledkem.

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!