25.10.2016 Reportáž

Víkend za plný bodový zisk! Po Kolíně padlo i Kovo B!

Po sobotní výhře 4:2 v Kolíně čekal na Hostivař další nepříjemný soupeř. Rezerva Kova s mladými a dravými hráči.

7.kolo, neděle 23.10.2016

2:1

1:1,1:0,0:0

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 5:46 Krupka (Boreček), 27:36 Brož (Lehner).
Rozhodčí: Chmel, Zima . Vyloučení: 1:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Hallada, Janovec - Zvolský, Přeslička, Suchý, Michálek, Skřivan - Kalaš, Brož, Lehner, Boreček, Pavel, Krupka, Coufalík, Janda, Krištofek, Jíša, Těšínský, Hrabák

Pernis - Mainter, Kříž, Dubovský, Vršecký - Barczl, Kydval, Krček, Oktábec, Kolin, Hynek, Tesař, Šramota, Volkán

Přesto byli v první třetině aktivní domácí. A za svou aktivitu byli také odměněni. V šesté minutě se skvěle od mantinelu uvolnil Boreček. Jeho střelu sice brankář Pernis ještě pokryl, dorážku Krupky však neměl šanci chytit. Další branka i přes velké šance nepadla, takže do druhé třetiny vstupovala Hostivař s hubeným náskokem 1:0.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější, hlavně díky brzkému vyrovnávacímu gólu Šramoty, se kterým jinak výborně chytající Hallada neměl šanci nic udělat. Přesto měla Hostivař o něco "loženější" šance. A když se ze samostatného úniku neprosadil Janda, kterému v poslední chvíli sjel míček z hole, nebo kapitán Zvolský, který se snažil akci vyšperkovat přihrávkou na dobíhajícího spoluhráče, musel se jako třetí v pořadí dostat sám před brankáře až Brož, po překrásném vysunutí od Lehnera, a nejproduktivnější hráč Hostivaře si v této sezoně s těmito situacemi umí poradit na jedničku.

Ve třetí třetině se již nic podstatného neudálo a v zápase plném nepřesností a spálených šancí a také na pražské derby neočekávaně málo vyloučených (pouze dva na každé straně) si Hostivař připsala další tři důležité body, které jí po víkendu katapultovaly na úplný vrchol neúplné tabulky. Další zápas se hraje až 5. listopadu od 13:00 opět v Koma areně, kde se domácí střetnout s rezervou Kertu, kterou na úvod soutěže přemohli na Lužinách 7:2.

Martin Přešlička (HBC Hostivař): "Zápasy s Kovem mám rád. Je tam několik hráčů, se kterými jsem hrával v dorostu a vždy se s nimi s radostí střetnu. Na rozdíl od soboty byl soupeř běhavý a svým napadáním nám dělal potíže. Vytvořil si několik slušných šancí, které ale díky své nepřesné koncovce a skvěle chytajícímu Štěpánovi nevyužil. Řekl bych, že jsme ale byli celkově lepším týmem a bereme zaslouženě všechny body, což mně samozřejmě těší. Jen tak dál!"

Lukáš Michálek

“Bude jenom na nás, jak ke zbytku série přistoupíme“ říká obránce A týmu Jan Kočka!

25.4.2024

Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Plzní v samotném závěru!

25.4.2024

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!