26.05.2017 Reportáž

Žáci vstoupili do mistrovství vítězně! Přehráli Dobřany!

Úvodním soupeřem Hostivaře byl v krásném sportovním areálu v Sušici tým z Dobřan. V utkání, ve kterém byly důležité především přesilové hry, rozhodla třetí třetina.

MČR, pátek 26.5.2017

DOB

Dobřany

4:6

1:1, 2:2, 1:3

Branky a nahrávky: 11:45 Vaniš, 15:54 Čejka, 24:16 Kucharčík (Vaniš), 30:27 Srp (Čejka), 33:19 Čejka, 35:04 Srp (Kucharčík, Čejka) .
Rozhodčí: Daněk, Martis . Vyloučení: 5:5 . Využití: 2:3 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 56 . Střely na branku: 15:43 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6, 4:6 .

Brtník - Bárta, Brtník, Duchek, Duchek, Hošťálek, Kapf, Krejčí, Malotín, Matoušek, Neumaier, Rejda, Úbl, Vaníček

Skalický (Janšta) - Fic, Jirsák, Ježdík, Zíma, Sedláček, Vaniš - Kucharčík, Hroch, Srp, Mašek, Čejka, Šťastný, Štoural, Trávníček, Waltr, Grepl

Právě v ní padly hned tři góly do sítě Dobřan, přestože paradoxně byla v celém utkání možná nejvyrovnanější. Hostivař totiž soupeře, kterého v regionální části dvakrát porazila, od úvodních minut mačkala jako citrón. Dobřany se do první střelecké příležitosti dostaly sice až ve dvanácté minutě, Krejčí se ale hned radoval z gólu, na který naštěstí brzy odpověděl povedenou střelou Daniel Vaniš, který chvilku předtím nastřelil i tyč za brankářem Brtníkem.

Střeleckou převahu si Hostivař přenesla i do druhé části, byl to ale i soupeř, který čas od času vystrčil růžky. Ještě předtím ovšem ukázal rychlé nohy Čejka, který ve vlastním oslabení dostal poprvé do vedení Hostivař. Šneci za necelých pět minut ale využili přesilovou hru a bylo opět vyrovnáno! Přesilovky hrály v utkání prim. Z další využité se radovala i druhá strana a byl to Samuel Kucharčík, který vrátil vedení týmu z Prahy. Ne ovšem na dlouho! Vyrovnáno bylo už záhy, když se prosadil Kopf.

Rozhodnout tak měl závěr zápasu! Do třetí části vstoupila mnohem lépe Hostivař a David Srp byl tím, kdo tečí posadil na ukazatel skóre "čtyřku". Za další tři minuty padl další gól a bylo to poprvé, kdy některý z týmů vedl o více než jednu branku. Šťastným střelcem byl totiž hostivařský Jan Čejka, který backhandovou střelou překvapil Brtníka. Ještě před tím, než si v polovině periody vyměnili brankoviště svá brankoviště, udeřil pražský tým pošesté. Dobře zahranou přesilovku přetavil po akci "až do kuchyně" v gól opět David Srp. Hostivař vedla 6:3 a závěr si hodlala pohlídat. Gól Dobřan v závěru už výraznější vzruch nepřinesl a svěřenci trenérů Vaniše a Skalického tak vstoupili do mistrovství vítězně.

Už v sobotu je ale čeká další těžký soupeř, kterým je tým Autosklo-H.A.K. Pardubice, který v pátečním duelu přehrál Hradec Králové, 5:2.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - "Na úvod turnaje jsme narazili na velmi houževnatého a dobře organizovaného soupeře s výborným brankářem v zádech. Vítězství je hodně ubojované, myslím si ale, že zasloužené. Hned ráno nás čeká další těžký soupeř, na kterého se musíme dobře připravit."

Herní a střelecká převaha nestačila! Starší žáci vezou z Ústí nad Labem pouze bod!

13.5.2024

A tým to dokázal! Po třetí výhře proti Pardubicím postupuje do extraligového finále!