10.10.2016 Reportáž

Šťastný zase řádil! Mladší žáci přehráli ve šlágru Kojoty z Hýskova!

Zápas dvou týmů z vrchních pater tabulky sliboval zajímavou a vyrovnanou partii, ve které na sebe zcela jistě chtěla upozornit i čtveřice dosud nejproduktivnějších hráčů soutěže

6.kolo, neděle 9.10.2016

8:3

3:1, 2:1, 3:1

HYS

Coyotes Hýskov

Branky a nahrávky: 0:32 Grepl (Smetana), 6:11 Prager (Šťastný), 7:47 Šťastný (Grepl), 15:39 Malysz (Grepl, Lehner), 16:53 Grepl (Šťastný), 24:10 Šťastný, 29:01 Šťastný, 33:39 Ferfecki (Štamfest) .
Rozhodčí: Jeřábek, Synková . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 26:24 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3 .

Drahoš - Zámečník, Houška, Mikšovský, Smetana - Prager, Štastný, Grepl, Lehner, Malysz, Ferfecki, Štamfest

Kupec - Švec, Bureš, Čihák, Binková - Slabý, Švec, Kupec, Frolík, Vagner, Souba, Dejdar

Zápas dvou týmů z vrchních pater tabulky sliboval zajímavou a vyrovnanou partii, ve které na sebe zcela jistě chtěla upozornit i čtveřice dosud nejproduktivnějších hráčů soutěže, Martin Kupec a Adam Slabý na straně Hýskova a Adam Šťastný a Lukáš Grepl na straně domácí Hostivaře.

Úvod utkání byl z říše snů. Lukáš Grepl dostal přesnou přihrávku a střelou bez přípravy otevřel už po půl minutě skóre. I soupeř se ale gólově brzy projevil, když v šesté minutě využil přesilovku po hostivařském trestu za špatné střídání, kdy se vedoucí týmu Timur neupejpal a místo pěti hráčů vyhnal na hřiště hned sedm trpaslíků. Uběhla ale minuta a Hostivař si vzala své vedení zpět! Kdo se prosadil? Svůj první gól v hokejbalu vstřelil Jonáš Práger! Posléze předvedla dokonalou akci dvojice Grepl - Šťastný, prvně jmenovaný nahrával a hostivařský snajpr Adam přesnou střelou zvýšil na 3:1.

I přes dvoubrankové vedení patřil úvod druhé části soupeři. Hostivařští tahali nohy jak z medu a střely Hýskova musela v prvních minutách krotit lapačka Marka Drahoše. Gólově ale paradoxně udeřila opět Hostivař a zvláště gól Marka Malysze patřil mezi ty výstavní. V sedmnácté minutě navíc kopl do vrtule stále se lepšící Lukáš Grepl, přesprintoval s míčem na hokejce obránce hostí a nekompromisně v úniku proměnil. Soupeř posléze z úhlu snížil, z prostředního dějství to ale bylo vše.

Do třetí periody vlétl jako uragán především Adam Šťastný, který byl střelecky stále více při chuti a už po deseti vteřinách využil samostatného úniku, což od něj nebylo stále vše. Na začátku třicáté minuty se totiž dostal k míči v pravém kruhu a nechytatelnou bombou uzavřel hattrick. Těsně po něm načapal Marka Drahoše v hostivařské svatyni hýskovský kapitán Slabý a v té době snižoval na 3:7 z pohledu svého týmu. Poslední slovo ovšem měla v dalším vítězném utkání opět Hostivař, když se po Štamfestově přihrávce trefil střelou mezi betony aktivní Štěpán Ferfecki. Hostivařští tak dokázali uspět i v pátém utkání za sebou a silný Hýskov dokázali i díky produktivitě dvojice Šťastný - Grepl porazit přesvědčivě, 8:3!

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - "Až na začátek druhé třetiny, kdy jsme přestali běhat a hlavně střílet, bych zápas hodnotil kladně. I když to byl střelecky vyrovnaný zápas tak jsme byli produktivnější a zaslouženě jsme vyhráli."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!