04.03.2017 Reportáž

Starší žáci zahájili jaro vítězně! V Prachaticích rozhodla už první třetina!

Starší žáci vstoupili do jarní části utkáním v Prachaticích, kam sice dorazili bez několika tradičních opor, za to ale s kanonýrem Čejkou, pro kterého to byl v této sezóně teprve druhý zápas v žákovské kategorii...

12.kolo, sobota 4.3.2017

PRA

Prachatice

1:7

0:5, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 2:46 Grepl (Srp), 12:34 Kucharčík (Čejka), 13:33 Srp, 14:19 Čejka, 14:55 Vaniš (Šťastný), 18:16 Čejka (Šťastný), 27:00 Vaniš (Srp) .
Rozhodčí: Švácha, Hronek . Vyloučení: 2:1 > Využití: 0:2 Střely na branku: 17:35 . Průběh utkání: 0:7, 1:7 .

Kodrle - Zimandl, Binka, Mašek, Štěpánek J., Štětina, Kahuda, Veselý, Fidler, Štěpánek Ja., Beran

Skalický - Vaniš, Zíma, Sedláček, Ježdík - Kucharčík, Srp, Šťastný, Trávníček, Čejka, Hroch, Grepl, Šťastný

Do druhého utkání v této sezóně ale nastoupil i mladší žák Lukáš Grepl, který dostal v Prachaticích Hostivař do vedení. Po vysunutí od Davida Srpa nabral na rychlosti a v úniku trefil místo nad ramenem domácího brankáře milimetrově přesně! Pražané byli i nadále o poznání aktivnější, druhý gól ale přišel až ve třinácté minutě, kdy se prosadil Kucharčík. Přesně po minutě navýšil na 3:0 David Srp po precizním stínění Hrocha, v poslední minutě úvodní periody se ale prosadili i Čejka s Vanišem a Hostivař tak vedla 5:0!

Už v úvodu druhé části nabídli domácí hostivařských druhou početní výhodu v utkání a i ta byla využita. Úspěšným střelcem byl opět Čejka. Hráči Hostivaře už to nicméně při vysokém vedení přeháněli s kombinacemi a střelba vázla! Zahrozili ale i domácí a brankář Skalický se musel v jednu chvilku pořádně ohánět, aby udržel šestibrankový náskok. Na 7:0 ovšem poté zvýšil po vyhraném vhazování Srpa přesnou střelou Daniel Vaniš a nasměroval oba týmy do kabin.

Po rošádě v sestavě sice šancí přibylo, jediný úspěšný střelec v závěrečném dějství měl ale dres soupeře. Veselý využil odrazu od hostivařského hráče a Marek Skalický tak přišel o čisté konto! Hostivař dovedla úvodní jarní utkání k vítězství 7:1 a drží se tak stále těsně za vedoucím Berounem.

Lukáš Grepl (útočník HBC Hostivař) - "V utkání se nám myslím docela dařilo, byli jsme určitě lepším týmem. Soupeř nás občas až moc nechal hrát. A můj gól? Hra se rychle přesunula na půlku soupeře, Srpík mi to poslal do běhu, já šel sám na branku a zavěsil sem to do víka. Měl sem víc šancí, ale vždycky mi to nějak sjelo z hokejky."

Dominik Trávníček (útočník HBC Hostivař) - "Jsem rád, že můj první ligový zápas za Hostivař skončil vítězně. Vytvářeli jsme si hodně střeleckých šancí, bohužel jsme ale nedokázali trefovat branku."