Výjezd do Berouna sliboval zajímavou podívanou a současně i boj o vedoucí pozici v tabulce. Oba týmy totiž měly před úvodním vhazováním tohoto klání shodně 34 bodů...

KEL

Kelti 2008

4:6

0:2, 2:3, 2:1

Branky a nahrávky: 10:25 Čejka (Vaniš, Kucharčík), 11:43 Kucharčík (Trávníček), 18:48 Čejka (Vaniš), 23:12 Čejka (Kucharčík), 26:44 Vaniš (Srp), 31:13 Kucharčík (Srp) .
Rozhodčí: Paiskr . Vyloučení: 2:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:2 . Diváci: 32 . Střely na branku: 24:51 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6, 4:6 .

Günther (Huml) - Suk, Tušl, Kolovrat, Dejdar, Valach, Špeta - Taufer, Jandač, Duda, Patera, Krbec, Preisler, Kupec, Janošek, Horel

Skalický - Vaniš, Sedláček, Ježdík, Jirsák, Zíma - Mašek, Srp, Čejka, Hroch, Kucharčík, Šťastný, Kápička, Štoural, Trávníček

Do sledovaného utkání vstoupili lépe hostivařští a brzy mohli jít do vedení, Günther ale nezištnou střelu Štourala vyrazil betonem. Skóre se neměnilo ani v úvodu třetí minuty: Čejka z levého křídla nastřelil pouze horní tyč za brankářem domácích. Marek Skalický v prvních minutách sledoval ze své klece děj jen na druhé straně hřiště a poprvé musel zasahovat až v první početní nevýhodě, kdy efektivním přesunem zlikvidoval šanci berounského útočníka. To bylo ale od domácích v prvním dějství vše! Naopak hráči Hostivaře si počínali v první přesilovce mnohem lépe a zaslouženě se dostali do vedení, když od mantinelu odraženou střelu Vaniše pohotově nasměroval do klece Čejka. Uběhlo ale necelých osmdesát vteřin a hosté se radovali z druhé branky. Kucharčík po uvolnění vybídl ke skórování Trávníčka, jehož pokus sice zastavil betonem Günther, na dorážku Samuela Kucharčíka už byl ale krátký.

Ještě v závěru první části se nad arénou Keltů rozpršelo a kluzký povrch, do té doby suverénně hrající Hostivaři, ale vůbec nesvědčil. Už v prvním střídání druhé periody si opakovaně hráči v bílém nedokázali potykat s rozehrávkou z vlastního pásma a po několika nepřesnostech plácl do odraženého míčku Jandač a snížil na rozdíl jedné branky. Za příliš mnoho hráčů na ploše si šel poté odpočinout další z hostivařských a domácí dostali prostor k vyrovnání. Pražané ovšem zahráli v oslabení fenomenálně a po vysunutí od Vaniše se před obránce v modrém dostal Čejka a rychlou střelou překonal Günthera potřetí. Domácí poté po lehkovážnosti hostí v brankovišti opět snížili zásluhou nejmenšího, ale o to šikovnějšího hráče na hřišti, Lukáše Horela a byli opět ve hře. Hostivař poté navíc přišla o dva vyloučené hráče a před domácími tak byla dvouminutová přesilovka 5 na 3. Hosté ji ale odehráli opět brilantně a ba co víc, trojice hostivařských dokázala hrát po celou dobu prakticky v tlaku. Rychlé přečíslení poté po odrazu míčku od zadní sítě navíc využil opět Jan Čejka a když se za další tři a půl minuty prosadil pátým gólem i obránce Daniel Vaniš, mohlo se zdát rozhodnuto!

Na 6:2 navíc už ve druhé minutě třetí části navýšil Samuel Kucharčík a s domácími to vypadalo bledě. Hráči Hostivaře ale poté značně polevili a hráči od Berounky v posledních osmi minutách dvakrát korigovali. Hostivařští byli pravda střelecky stále aktivnější, další gól už za záda domácího brankáře ale nepřidali a i přes výraznou střeleckou převahu se tak radovali z relativně hubeného vítězství, 6:4, které znamená posun na první místo tabulky.

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!