Starší žáci pro sebe získali duel s Plzní až v závěrečné třetině!

Starší žáci v sobotu zavítali na plochu silné Plzně. V sestavě chyběl pouze zotavující se David Waltr, a tak trenéři mohli poprvé v sezóně využít pro hru plné tři pětice.

Plzeň

1:3

0:0, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 31:34 Vaniš, 38:21 Srp (Fic), 44:59 Fic (Kucharčík) .
Rozhodčí: Michailidis, Jonák . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 10:30 . Průběh utkání: 1:0, 1:3 .

Šlechta - Pecka, Pavlík, Dobiáš, Nádraský, Horažďovský - Blažekovičová, Hanuš, Blahník, Sýkora, Zíka, Krejčí, Pavlíček, Tyrš

Skalický (Janšta) - Fic, Jirsák, Vaniš, Ježdík, Zíma, Sedláček - Kucharčík, Hroch, Štoural, Kápička, Mašek, Frey, Srp, Štika, Šťastný

Starší žáci v sobotu zavítali na plochu silné Plzně. V sestavě chyběl pouze zotavující se David Waltr, a tak trenéři mohli poprvé v sezóně využít pro hru plné tři pětice. Svoji letošní premiéru si na centru druhé řady odbyl mladší žák Adam Šťastný. Že se bude jednat o náročné utkání ukázala hned první dvě střídání, kdy se hráči Hostivaře dostali pod tlak domácích. Následně začali ale přebírat iniciativu a hrálo se tak povětšinou před plzeňskou brankou. Domácí naopak hrozili z nebezpečných brejků. Nicméně, svižná první třetina skončila bez branek.

V té druhé začal narůstat tlak a počet šancí na straně Hostivaře. Bohužel, většina šancí končila po hříchu mimo plzeňskou svatyni a tak ve finále udeřilo na druhé straně. Hostivařské obraně utekl ve vlastním oslabení plzeňský útočník a Sedláčkovi nezbylo nic jiného, nežli vytáhnout ze svého arsenálu ukázkový teploměr a vložit ho do podpaží unikajícího hráče. Rozhodčí správně nařídil trestné střílení, které střelou pod lapačku brankáře Skalického proměnil plzeňský Blahník. Hostivař to vybudilo ještě k větší aktivitě, ale i přes množství šancí svítil na ukazateli po druhé třetině stav 1-0 pro domácí.

Do třetí třetiny nastoupili hostivařští se zúženou sestavou a od první vteřiny se hrálo téměř výhradně před plzeňskou brankou. Tlak Hostivaře byl místy skutečně drtivý, ale branka ne a ne přijít. vyrovnání přinesla až ve dvaatřicáté minutě minutě povedená individuální akce Daniela Vaniše, který přeskočil ve vskutku basketbalovém rozskoku domácího útočníka, přehnal se kolem plzeňských obránců a v samostatném nájezdu se nemýlil, 1-1. Gól ještě více nabudil hráče Hostivaře, kteří se valili na plzeňskou branku v každém střídání. Bohužel, ani prázdná brána jim nebyla dost velká k tomu, aby skórovali. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal kapitán mužstva Tomáš Fic. Po jeho akci a pěkné přihrávce skóroval téměř do prázdné brány David Srp a výsledek na konečných 1-3 z pohledu domácích pečetil do prázdné brány v poslední vteřině právě Tomáš Fic.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - "Naše vítězství se dnes nerodilo snadno a svým průběhem mnohým z nás evokovalo týden staré střelecké trápení. Kluci ale tentokrát vychýlenou mušku přeci jen srovnali a s neutuchající bojovností obrátili nepříznivý vývoj skóre a dotlačili zápas k vítěznému konci.

Otokar Sedláček (obránce HBC Hostivař) - "Plzeň nám měla z předchozích zápasů co vracet. Zápasy s Plzní jsou vždy hodně vyrovnané a většinou skončí o gól nebo dva. Tentokrát se to znovu potvrdilo a už od začátku to bylo vyrovnané utkání. Měli jsme velkou střeleckou převahu, kterou jsme nedokázali využít. Do dalších zápasů máme co zlepšovat, protože po tolika šancích mohl zápas skončit klidně o pět branek. Z Plzně si ale nakonec vezeme tři důležité body!"

Daniel Vaniš (obránce HBC Hostivař) - "Zápas jsme myslím zvládli dobře. První třetina byla vyrovnaná, mohli jsme proměnit několik šancí, ale buď jsme netrefili bránu, nebo brankář domácích pochytal vše co šlo na bránu. Ve druhé třetině jsme dostali gól z trestného střílení, a to nás, řekl bych, ještě víc nabudilo. Ztrátu jsme se snažili dohnat a hráli jsme v souvislém tlaku, všechny naše střely ale skončily jako v první části. V té závěrečné trenér stáhl sestavu do dvou lajn, což se vyplatilo. Po proběhnutí celého hřiště jsem dal na 1:1 a náš tlak se poté ještě zvýšil. Hrálo se výhradně u soupeře a střílelo se jak o život. Poté Tomáš Fic objel bránu a našel Davida Srpa, který zakončil úspěšně. Pak se ještě do prázdné trefil Tomáš a zápas jsme zaslouženě vyhráli."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!