12.10.2016 Reportáž

Starší žáci museli se Strašecím dohánět ztrátu! Nakonec ale uspěli!

K dalšímu utkání soutěže starších žáků zavítal na půdu Koma Arény soupeř z Nového Strašecí. Bohužel, již od úvodního rozcvičení znepříjemňovalo všem hráčům pohyb po hřišti nepříznivé počasí.

5.kolo, sobota 8.10.2016

7:5

0:3, 3:2, 4:0

NOV

Nové Strašecí

Branky a nahrávky: 17:03 Vaniš (Štoural), 26:23 Kápička (Sedláček, Srp), 27:40 Vaniš (Štoural), 32:24 Vaniš (Zíma), 33:20 Šťastný (Štika), 36:08 Vaniš (Kápička), 36:51 Štika (Šťastný) .
Rozhodčí: Gráca, Jeřábek . Vyloučení: 7:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 29 . Střely na branku: 40:15 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 7:5 .

Janšta (Skalický) - Jirsák, Vaniš, Sedláček, Ježdík, Zíma - Mašek, Srp, Kápička, Štika, Šťastný, Hroch, Frey, Štoural

Kníže - Drechsler, Drechsler, Sloboda, Kot - Vojna, Vojna, Husák, Běloušek, Defin, Linke, Kučera

S tímto faktem se od úvodního buly lépe popasovalo mužstvo hostí a i přes optickou převahu domácích si vybudovalo po první třetině slibně vyhlížející náskok 3:0. Hostivařští se tentokráte potýkali nejen se slabou koncovkou, ale chyběl i pohyb a přesnost v provedení jak kombinace, tak i individuálních akcí.

Obraz hry se pomalu začal měnit od začátku druhé třetiny. Hostivař se více a více tlačila do třetiny hostů, nicméně ti hrozili z nebezpečných, rychlých protiútoků, a tak o zajímavé situace nebyla nouze na obou stranách. Po několika neproměněných šancích konečně na straně domácích uspěl Daniel Vaniš přesnou střelou z mezikruží. Začínalo se zdát, že se domácí nadechují k velkému obratu, ale bylo ještě příliš brzy a soupeř rozhodně neskládal své zbraně. Za Hostivař se ve druhé třetině ještě prosadil svou první trefou v sezóně Vojta Kápička a navázal na něj stejným kouskem i Kuba Štika. I přes narůstající hostivařský tlak svítil na ukazateli skóre po druhé třetině stav 3:5 v neprospěch domácích.

Ti však do poslední třetiny vlétli jako uragán a vedeni neúnavným Danielem Vanišem postupně otočili skóre. O tři branky se postaral právě Vaniš a další gól přidal i mladší žák Adam Šťastný. V závěrečné power-play soupeře si domácí již výsledek pohlídali a díky skóre 7:5 slaví další výhru, která jistě potěšila i Filipa Janštu, který si připsal svůj první letošní start od úvodního hvizdu v brance Hostivaře.

Jaroslav Skalický (asistent trenéra) - Zápas pro nás začal nepříznivě a po první třetině by se zdálo, že budeme jen výsledek korigovat. Střelecké trápení z naší strany nám bohužel vydrželo i po druhé třetině, kdy měl soupeř stále náskok, ale naše družina se chtěla stále prát s tímto nepříznivým stavem utkání. Třetí třetina rozhodla a jsme za to moc rádi. Soupeř dlouho vzdoroval, ale my byli prostě hladovější urvat výsledek. Možná si to kluci neuvědomují, ale tyto vítězství dokazují jejich silné mentální schopnosti a hlavně schopnost pracovat jako tým. Nevzdávat se, bojovat, doplňovat se a hecovat.. Skutečně musím dodat, že se zde rodí silné osobnosti nejen po sportovní stránce, ale i po té lidské. To je to, proč děláme tento sport. Divákům se musel určitě zápas líbit, i když se čekalo zřejmě jiné skóre.

Herní a střelecká převaha nestačila! Starší žáci vezou z Ústí nad Labem pouze bod!

13.5.2024

A tým to dokázal! Po třetí výhře proti Pardubicím postupuje do extraligového finále!