10.04.2017 Reportáž

Starší žáci - V souboji o čelo byla úspěšnější Hostivař!

Měl to být napínavý duel mezi prvním a druhým týmem tabulky, dobřanští ale dorazili do Prahy pouze se sedmi hráči do pole a ačkoliv se statečně drželi, hostivařští hráči nastříleli půltucet gólů a uzmuli pro sebe všechny tři body do ligové tabulky.

17.kolo, sobota 8.4.2017

6:0

1:0, 3:0, 2:0

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 12:29 Sedláček, 15:26 Hroch (Sedláček, Kucharčík), 24:21 Srp (Hroch, Kucharčík), 27:40 Kucharčík (Čejka), 32:28 Šťastný (Čejka, Mašek), 44:14 Čejka .
Rozhodčí: Volkán . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 23 . Střely na branku: 40:19 . Průběh utkání: 6:0 .

Skalický (od 41.Janšta) - Fic, Jirsák, Vaniš, Ježdík, Sedláček - Kucharčík, Hroch, Štoural, Čejka, Kápička, Mašek, Srp, Šťastný, Waltr, Trávníček, Tichý

Malotín - Matoušek, Brtník, Krejčí, Rejda, Vaníček, Duchek A., Duchek T.

Nepočetný soupeř se snažil v utkání urputně bránit a čas od času vyrazil odhodlaně i do útočného pásma, kde všechny jeho pokusy spolehlivě lapal Marek Skalický, na kterém si dvakrát v samostatném úniku vylámal zuby i hostující Rejda. Hostivařští se nemohli dlouho gólově prosadit, skóre přesto nakonec otevřel přesnou střelou obránce Sedláček, na kterého brzy mohli v přesilovce navázat i Čejka s Maškem. Stav se ale už v první části neměnil a domácí tak vedli rozdílem jedné branky.

Už v úvodu druhé části zvýšil Marek Hroch, který před brankou tečoval nahození Sedláčka. Ani další z početních výhod poté nebyla úspěšná, a tak se na další gól čekalo do pětadvacáté minuty, kdy akci Hrocha dorazil ze vzduchu do branky David Srp. Ještě v prostředním dějství poté dotáhl samostatný únik Čejky ke čtvrté trefě Samuel Kucharčík a bylo víceméně rozhodnuto.

Hostům ubývalo sil a Hostivař byla stále střelecky aktivní. Pěknou souhru trojice Mašek-Čejka-Šťastný přetavil v pátý gól posledně jmenovaný mladší žák. V poslední minutě utkání se dokázal prosadit i Čejka, který dal zápasu konečnou podobu. Hostivař v utkání o čelo tabulky přehrála oslabený tým Dobřan, 6:0!

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - "Těšili jsme se na těžký zápas s kvalitním soupeřem. Bohužel, vše vzalo za své tím, že naši protivníci dorazili se sedmi statečnými hráči do pole. V nedělním zápase plánujeme velké změny v sestavě. Jsem zvědav, jak se někteří hráči postaví ke své nové roli."

První čtvrtfinále juniorů připadlo v prodloužení Mečounům! Sérii se stěhuje do Plzně!