05.05.2018 Reportáž

Starší dorost zvítězil i na Kladně a slaví postup do semifinále!

Starší dorost Hostivaře se v sobotním poledni stěhoval ke třetímu čtvrtfinálovému duelu na Kladno a hodlal uspět! Současně si ale s respektem k soupeři uvědomoval, že cesta ke třetí výhře v sérii se nebude rodit snadno.

ČF3, sobota 5.5.2018

KLA

Kladno

1:3

0:1, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 9:41 J. Vaniš (Čejka), 15:35 Čejka (Macek, Novotný), 20:50 Čejka .
Rozhodčí: Bačo, Pečený . Vyloučení: 5:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 89 . Střely na branku: 18:29 . Průběh utkání: 0:3, 1:3 .

Hnátek (od 16.Merta) - Procházka, Tománek, Bešťák, Němec, Paták, Rychlý - Kamenář, Patera, Brada, Důraz, Javorský, Svoboda, Zdrůbecký, Stříbrný, Fruhauf, Tor, Prokop

Dušák (Štoural) - Kořínek, Novotný, Kubeš, D. Vaniš, Macek, Němec - J.Vaniš, Čejka, Zyta, T. Lhota, Nocar, L. Lhota, Plohmer, Srp, Jachek, Pajas, Němeček, Kucharčík, Vosátka

Hostivař začala dobře a už v první minutě se do obrovské šance dostal Čejka, který ale nepochopitelně minul prázdnou branku. Soupeř se pokoušel nachytat sluncem oslněného Dušáka střelbou z dálky, ten se ale nenechal zaskočit ani v prvním oslabení a naopak málem zahřmělo po dalekonosné střele na druhé straně, když trefil tyč za Hnátkem Lukáš Lhota. Magický zvuk tyče se rozezněl u branky domácího strážce svatyně i v desáté minutě, tentokrát ale na něj navázala i radost hostivařských hráčů! Jiří Vaniš seřídil mířidla na milimetr přesně a střelou z úhlu překonal Hnátka poprvé. K první početní výhodě se dostala Hostivař v závěru třetiny, úspěšná ale nebyla a šla tak do kabin s pocitem jednobrankového vedení.

Pražané vzpomněli v šatně na svou úspěšnost v přesilových hrách a dobré vstupy do druhých třetin, ve kterých v domácích utkáních zaznamenali klíčové góly! A i tentokrát to vyšlo! Přesilovkové komando si rozdalo míček a po pětatřiceti vteřinách zvedal ruce k nebesům Čejka, který po přihrávce Macka z pravé strany vymetl pavučiny v brance Hnátka! Ten posléze přenechal místo v brankovišti Mertovi, který v dalších minutách sledoval dvojnásobnou přesilovku svého týmu. Hostivařští ale nedávali domácím příliš prostoru k zakončení a chvilku po skončení početní nevýhody naopak využili zaváhání kladenského obránce. Čejka vynahradil svůj trest dokonale a v úniku od modré čáry překonal drzou kličkou nerozchytaného Mertu. Další přesilové hry nevyužila ani jedna strana a Hostivař tak po dvou třetinách vedla 3:0!

Zodpovědná hra a disciplína měla vést k udržení tříbrankového vedení. Ani jeden z týmů se v prvních minutách opět nevypořádal s přesilovkami ideálně a hosté drželi nadějné vedení až do jednačtyřicáté minuty. Domácí si vyzkoušeli už v šestatřicáté minutě hru bez brankáře, která jim přinášela minuty v útočném pásmu a pokusy, které spolehlivě kryl Dušák. Ten nestačil až na tečovanou střelu z úhlu, po které čtyři a půl minuty před koncem duelu snižoval Procházka. Hostivařští ale zvládali závěr bravurně a utkání dohrávali v útočném pásmu, s míčkem na svých hokejkách. Tři minuty před koncem navíc fauloval domácí Bešťák a Hostivař měla svou úlohu o poznání usnadněnou. Ani závěrečný pokus kladenských snížení nepřinesl a Hostivař tak zvítězila ve třetím čtvrtfinálovém duelu 3:1.

Daniel Dušák (brankář HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili lépe a po první třetině jsme zaslouženě vedli. Druhá třetina už byla vyrovnanější, jelikož jsme Kladnu nabídli víc přesilových her. I přesto jsme ale přidali další góly a odskočili na větší rozdíl. Třetí třetina už byla pro mě infarktová. Soupeř často zkoušel hru v šesti a zavíral nás v naší třetině, kde jsme zuby nehty bránili vedení. Ke konci třetí třetiny se soupeři podařilo po velkém tlaku snížit, ale navíc už se nezmohl a my jsme si tak svou týmovostí a obětavostí zaslouženě dokráčeli k postupu. Jebeej!

Marek Zyta (útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že bude stejně těžký jako již dva předcházející. A také že byl, ale my jsme se lépe prosadili a po dvou třetinách jsme vedli o tři branky a vedení jsme také udrželi až do konce a uzavřeli tak vítěznou sérii. Myslím si, že postup máme zasloužený!

Jakub Plohmer (útočník HBC Hostivař) - Skvělý týmový výkon, tím bych asi začal. Od trenéra jsme měli pokyny, které jsme svědomitě plnili. Před druhou třetinou jsme si v kabině řekli že máme dobré úvody druhých třetin a i tentokrát jsme to potvrdili s zvýšili vedení. V závěru jsme to silou vůle dotáhli k zasloužené výhře a postupu do semifinále. Určitě bych chtěl zmínit naše fanoušky, kteří nás hnali dopředu!

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!